24 Haziran 2024 Pazartesi   

KURBAN SATIŞ ALANLARI İLAÇLANIYOR

KURBAN SATIŞ ALANLARI İLAÇLANIYOR
 

Kurban Bayramı yaklaşırken Eyüpsultan Belediyesi insan, hayvan ve çevre sağlığının korunması amacıyla, ilçedeki kurban satış alanlarında başlattığı ilaçlama çalışmalarına devam ediyor.
Büyük ve küçükbaş hayvanların satışının yapıldığı kurban satış noktaları, sineklere karşı Eyüpsultan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından düzenli olarak ilaçlanıyor.

ÇEVRE VE HALK SAĞLIĞI KORUNUYOR
Çevre ve insan sağlığını ön planda tutan Veteriner İşleri Müdürlüğü uygulamaları, Dünya Sağlık Örgütünün (WHO) tavsiye ettiği, Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış ürünlerle Halk Sağlığı Alanında Haşerelere Karşı İlaçlama Usül ve Esasları Hakkında Yönetmelik doğrultusunda gerçekleştiriyor.

GÜBRE YOĞUNLUĞUNUN OLDUĞU KÖYLERDE DE İLAÇLAMA YAPILIYOR
Hayvan satış alanlarındaki çadırların içerisine karasinek bantları yerleştirilirken, granül, larvasit ve rezidüzel ilaçlama yöntemi ile de çadırların içerisi, çevresi ve gübre toplanma alanları ilaçlanıyor. Güncel araç ve ekipmanlarla yürütülen çalışmalar ile vatandaşların sorunsuz bir bayram geçirmesi planlanıyor.
Çalışmalar hem satış yapılan bölgelerde hem de hayvancılıkla ilgilenen ve bu sebeple de gübre yoğunluğunun oluştuğu köylerde devam ediyor.

 

Tarih: 07 Haziran 2024 Cuma    Hit: 1102

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol