27 Kasım 2020 Cuma   

KONGRE KARAKOLDA BİTTİ

KONGRE KARAKOLDA BİTTİ
 

MHP'in İstanbul'daki olaylı ilçe kongrelerine Sultangazi de eklendi. Çıkan olaylar üzerine tamamlanamayan MHP Sultangazi İlçe Kongresi'nde oy sandıkları kırıldı. YeniÇağŸ'ın haberine göre, Divan BaşŸkanlığŸı'nı MHP İstanbul İl Genel Sekreteri Avukat Niyazi Paksoy'un yaptığŸı kongre, Avrasya DüğŸün Salonu'nda toplandı. 

Mevcut ilçe başŸkanı Yusuf Bingöl ile Ayhan Aras'ın başŸkan adayı olduğŸu kongre gergin başŸladı. 

Ayhan Aras, yerel seçimlerde MHP'nin ilçedeki oy kaybının mevcut yönetimin başŸarısızlığŸından kaynaklandığŸını belirterek aday olmuşŸtu. 

Aras, kongre öncesi yaptığŸı açıklamada mevcut ilçe yönetiminden şŸikayetini, "MHP'ye oy vermemişŸ, sırf kongre kaygısı ile delege yazılmışŸ kişŸiler var. MHP'ye bugüne kadar hizmet etmişŸ bir çok ülkücü dava arkadaşŸımız, delege olamamışŸtır"sözleriyle dile getirmişŸti.

Ortalık karışŸtı
Yönetime yönelik eleşŸtirilerle gerilen hava, kongre salonuna da yansıdı. Kavgaya dönüşŸen tartışŸmalar sonrası olaylar kontroldan çıktı. Oy sandıklarının kırılması üzerine polis duruma müdahale etti. Bu şŸartlar altında devam edemeyeceğŸi ortaya çıkan kongre hükümet komiserince tatil edildi. 

Polis müdahale etti
Olaya el koyan polis, tarafları Emniyet MüdürlüğŸü'ne götürüp ifadelerini aldı. HatırlanacağŸı üzere daha önce de Arnavutköy, Bakırköy ve AtaşŸehir ilçe kongreleri çıkan olaylar yüzünden yarım kalmışŸtı.

Yönetimi eleşŸtirdi
İlçe BaşŸkanı adayı Ayhan Aras, yerel seçimlerde MHP'nin ilçedeki oy kaybının mevcut yönetimin başŸarısızlığŸından kaynaklandığŸını belirtti.    

Sultangazigazetesi 

Tarih: 6- Haziran 2009 Salı    Hit: 1380

Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol