23 Ekim 2020 Cuma   

KARTALTEPESPOR’DA DEMİROK DÖNEMİ

KARTALTEPESPOR’DA DEMİROK DÖNEMİ
 

Kartaltepespor’da Uğur Esen’den boşalan teknik direktörlük koltuğuna Vahdet Demirok getirildi.

Bu sezon Süper Amatör Lig’den 1. Amatör Lig’e düşen Kartaltepespor’da yönetim teknik direktör Uğur Esen’le karşılıklı olarak anlaşarak yolları ayırmıştı.

Yeni sezon öncesi Süper Amatör Lig’e çıkma hedefiyle kolları sıvayan siyah-beyazlı yönetim, A takımın başına altyapı koordinatörü Vahdet Demirok’u getirdi.

GENÇLERİN FUTBOLA BAKIŞINI DEĞİŞTİRİYOR
Makine Mühendisi olan ve içindeki futbol tutkusuyla yeşil sahalardan hiçbir zaman uzak kalamayan Vahdet Demirok, Kartaltepespor altyapısında gösterdiği başarının yanı sıra genç futbolcu adaylarına verdiği değer ve eğitimlerle kısa sürede dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Siyah-beyazlı kulüpteki genç futbolcu adaylarını profesyonel futbolculuğa zihinsel ve fiziksel olarak hazırlama gayreti içerisinde olan Vahdet Demirok, antrenman saatleri dışında oyuncularını Çocuk / Genç Psikiyatri Uzmanı ve Beslenme Uzmanlarıyla tanıştırarak bir sporcunun mental ve fiziksel olarak nasıl bir düzen içinde yaşaması gerektiğini oyuncularına aktarmaya çalışıyor.

TEKNİK DİREKTÖRLÜK LİSANSINI İNGİLTERE’DEN ALDI

İngiltere’de katıldığı 14 master class eğitim programını teknik direktörlük lisansıyla taçlandırmasının ardından Arsenal Futbol Kulübü’nde stajyer olarak görev yapan ve Türkiye’ye dönüşünde İngiltere’de edindiği bilgileri, Kartaltepespor altyapısındaki oyunculara aktarması adına altyapı koordinatörlüğü görevine getirilen Vahdet Demirok, önümüzdeki sezon siyah-beyazlı kulüpte A takımın başarısı için mesai harcayacak.

FUTBOL HAKKINDA HER ŞEY
Futbola farklı bir bakış açısı getirmesiyle tanınan teknik direktör Vahdet Demirok, bugünlerde farklı bir heyecan yaşıyor. Demirok, genç futbolcu adaylarına yol göstereceğini düşündüğü tecrübelerini “Futbol Hakkında Her Şey” adlı kitabında topladı. Tüm hazırlıkları tamamlanan kitap, 20 Haziran’da raflardaki yerini alarak okurlarla buluşacak. Türkiye Futbol Federasyonu’yla da işbirliği içerisinde olan başarılı teknik adam, kitabını tüm amatör kulüplere ücretsiz olarak göndermeyi planlıyor.

“ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ SÜPER AMATÖR LİG’E ÇIKMAK”
Kartaltepespor’da A takımın başına getirilmesine ilişkin açıklamalarda bulunan teknik direktör Vahdet Demirok, “Yönetimimizin aldığı karar doğrultusunda önümüzdeki sezon A takımın başarısı için ter dökeceğiz. Altyapı koordinatörlüğü görev süremizce daha önceden tespit ettiğimiz, A takımda oynayabileceğine inandığımız 5-6 oyuncumuzu A takıma kazandıracağız. Bunun yanı sıra bu sezon A takımda performansından memnun olduğumuz oyuncularla değerli yöneticilerimizin tekrar masaya oturmasını isteyeceğiz. Altyapıdan oyuncularla besleyeceğimiz mevcut kadromuzu 3-4 yeni transferle de genişletmeyi planlıyoruz. Kartaltepespor olarak kısa vadede öncelikli hedefimiz tekrar Süper Amatör Lig’e çıkmak. Uzun vade de ise Bölgesel Amatör Lig ve 3. Lig hedeflerimiz var.” diye konuştu. 

TÜRK: KARTALTEPESPOR’UN BAŞARISI İÇİN KOLLARI SIVADIK
Kartaltepespor’da takımın başına getirilen yeni teknik patron Vahdet Demirok ve önümüzdeki sezonun planlamasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Kartaltepe Spor Kulübü Başkanı Ali Rıza Türk, “Gelecek sezon için A takımın başına altyapı koordinatörümüz Vahdet Demirok’u getirdik. Yaşadığımız sıkıntılı günlerden ders çıkararak yönetim olarak işi sıkı tutuyoruz. Bu doğrultuda öncelikle teknik ekibimizi belirledik. Teknik heyet ve yönetim olarak elimizden gelenin fazlasını yaparak Kartaltepespor’u hak ettiği liglerde görmek için kolları sıvadık.” dedi.

Tarih: 10 Haziran 2020 Çarşamba    Hit: 8151

Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol