27 Şubat 2021 Cumartesi   

Adem DİŞÇİ / Bilişim ve Yazılım Uzmanı - Oyuncu / Teknoloji ve Sanat

HOŞ GELDİN 2021

 

MERHABA Sevgili Paşavizyon okurları; 2020 yılını geride bıraktık ve 2021 yılına girdik. Dolayası ile Dünya’nın ve Türkiye’nin en iyi yerel gazetesi olan Paşavizyon’da yeni yayın yılına girmiş bulunmakta. 2018 yılında yazarlığa başladığım Paşavizyon gazetesinde üçüncü yılıma da girmiş bulunmaktayım, tabii ki bu benim için gurur verici bir deneyim olmakla beraber Bayrampaşa halkıyla da buluştuğum en güzel mecralardan biri haline geldi. Gazetemizin imtiyaz sahibi Cemil SAĞLAM’a bu fırsatı bize verdiği için ve semtimize böylesine donanımlı bir gazete sunduğu için teşekkür ediyorum.
2020 yılı tüm insanlık için dünya tarihine geçen bir yıl oldu. Corona Virüs birçok can aldı ve insanların hayatlarında birçok değişikliğe sebep oldu. Ülkelerin ekonomilerinden tutun da üretimin durmasına, bunun yanı sıra bütün projelerinde iptal olmasına sebep oldu. En önemlisi de rahat nefes almamızı, insanlara sarılmamızı , akraba ziyaretlerini, dost sohbetlerini bile maalesef ki bitirdi. Böyle bir döneme şahitlik ederken bu yıl ki ilk yazımda teknoloji yazmak yerine düşüncelerimi belirtmek istedim.
Hepimizin üzüntüyle seyrettiği bu olayla birlikte insanlık tarihinin gördüğü en büyük salgınlardan birine şahitlik ediyoruz. Peki bu dönemde neler yapmalıyız? İlk önce kendimizi düşünmüyor isek yakınlarımızı, sevdiklerimizi düşünmekle ve kurallara uymakla başlayabiliriz. Devletimizin gösterdiği kurallara uyarak büyük ölçüde kendimizi koruma altına alabiliriz. Yazılarımı okuyanlardan rica ediyorum lütfen. MASKE-MESAFE – TEMİZLİK kurallarına uyalım. Zor geçirdiğimiz 2020 yılını geride bırakalım ve 2021 yılına daha dikkatli, daha duyarlı başlayalım.
Böylesine zor günlerden geçerken Bayrampaşa’mızda üstün bir beraberlik örneğine şahitlik ediyoruz. Bayrampaşa’da STK’lar , Belediyemiz , Kaymakamlığımız , siyasi partilerimiz ve esnafımız el ele vererek salgın süresince olumsuzluklarla karşılaşan vatandaşlarımıza yardım etmek için adeta seferber oldular. Bayrampaşa’mız yardımsever insanların ve çok güzel bir mozaiğin olduğu bir semt olması sebebi ile bu zor günleri de geride bırakacaktır. Bugünlerde bize lazım olan tek şey birlik, beraberlik ve birbirimize sonuna kadar destek olmak.
Bayrampaşa’da çok kıymetli isimleri de Covid-19 virüsü sebebi ile kaybetmiş bulunmaktayız. Kendilerine Allah’tan rahmet, yakınlarına ise sabırlar diliyorum. Şu anda testi pozitif olan ve tedavi gören herkese de acil şifalar diliyorum...
Bugünlerin geride kalması temennisi ile yeni yılda tüm okurlarımıza sağlık ve mutluluk diliyorum…     Saygılarımla...

Tarih: 15 Ocak 2021 Cuma    Hit: 564
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol