26 Ekim 2020 Pazartesi   

HACİVAT VE KARAGÖZ’E BÜYÜK İLGİ

HACİVAT VE KARAGÖZ’E BÜYÜK İLGİ
 

Bayrampaşa Belediyesi’nin kültür-sanat etkinlikleri kapsamında organize ettiği 'Hacivat ve Karagöz’ etkinliği büyük ilgi gördü. Hacivat ve Karagöz’ü büyük bir dikkatle izleyen çocukların bu keyifli anlarına eşlik eden Başkan Atila Aydıner, “Zengin milli kültürümüzün önemli bir parçası olan Hacivat ve Karagöz’ü sevgili çocuklarımıza tanıtmalıyız.” dedi.
Bayrampaşa Belediyesi, kültür-sanat etkinlikleri kapsamında Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde çocukları, gölge oyunu 'Karagöz ve Hacivat' ile buluşturdu. Kültürel mirasa sahip çıkmak ve geleneksel değerleri gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla düzenlenen etkinlikte Bayrampaşalı minik öğrenciler hem Hacivat ve Karagöz’ü tanıdı hem de doyasıya eğlendi.

AYDINER: ZENGİN MİLLİ KÜLTÜRÜMÜZÜN ÖNEMLİ BİR PARÇASI
Etkinliğe katılarak çocukların mutluluğuna ortak olan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner “Zengin milli kültürümüzün önemli bir parçası olan Hacivat ve Karagöz’ü sevgili çocuklarımıza tanıtmak ve anlatmak amacıyla böyle güzel bir etkinliğe ev sahipliği yapıyoruz. Geleneksel sanatlarımızı iyi öğrenmeli ve bunları gelecek nesillere doğru aktarmalıyız. Çünkü kültürel zenginliğimiz, geçmişi ve geleceği birbirine bağlayan en etkili köprüdür.” ifadelerini kullandı.

 

Tarih: 04 Şubat 2020 Salı    Hit: 1302

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol