08 Ekim 2022 Cumartesi   

GOP'TA AVRUPA STANDARTLARINDA BİR TESİS 'GOPARK'

GOP'TA AVRUPA STANDARTLARINDA BİR TESİS 'GOPARK'
 

∂ Öncelikli olarak sizi tanıyabilir miyiz?

İstanbul’da 1983 yılında göçmen bir ailenin oğŸlu olarak dünyaya geldim. Yüksek tahsilimi Turizm ve Otelcilik alanında tamamladıktan sonra özel bir şŸirkette barmen olarak göreve başŸladım. YurtdışŸında turizm sektöründe 4 yıllık bir işŸ hayatından sonra ülkeme döndüm. AskerliğŸin ardından bir çok 5 yıldızlı otellerle görev aldım. Daha sonra organizasyon sektöründe faaliyet gösterdim. İlaç firmalarının Türkiye ve Avrupa’daki kongre ve toplantılarının organizatörlüğŸünü üstlendim. Şu anda ise GOPARK projesiyle kariyeme devam ediyorum.

TESİSTE YOK YOK

∂ GOPARK’ın açılımını öğŸrenebilir miyiz?

GOPARK, İstanbul’un nüfus bakımından bir zamanlar en kalabalık ilçesi olan GaziosmanpaşŸa’nın merkezinde kurulan kültürel ve yaşŸam alanı. YaklaşŸık 33 bin metrekarelik bir inşŸaat alanında 28 bin metrekarelik kullanım alanına sahip devasa bir tesis. 780 araç kapasiteli 17 bin metrekarelik kapalı bir otoparka sahip. Ayrıca otoparkımızın hemen yan binasında bulunan tesisimizin içerisinde de yaklaşŸık 13 bin metrekarelik bir ticaret merkezimiz mevcut. Bu proje tamamlandığŸında da burada iki adet konferans salonuna kavuşŸacağŸız. Konferans salonlarımızda düğŸün, davet gibi birçok organizasyonu gerçekleşŸtirilebilecek. Bin 500 metrekarelik bir fitness salonu, yine bin 500 metrekarelik bir çocuk oyun dünyası ve bir de kafe projemiz tamamlanmak üzere.

∂ BahsetmişŸ olduğŸunuz konseptin içine alışŸverişŸ de dahil mi?

Bizim tesisimizde AlışŸverişŸ Merkezi (AVM) mantığŸı yok. GOP Kültür Merkezi’nin çok yakınımızda bulunmasından dolayı böyle bir konsepte girmedik.

HER TܜRLܜ ETKİNLİĞE HAZIR

∂ Tesisisinizde birçok salon mevcut. Nedir bunların fonksiyonları?

Projemiz tamamlandığŸında “Grand Salon”un bir üst katında yaklaşŸık 16 tane toplantı salonunu bünyesinde barındıran “Workshop” diye tabir ettiğŸimiz çalışŸma odaları olacak. Bu katta ayrıca kurumsal şŸirketlere, parti ve devlet birimlerine sunabileceğŸimiz mekanlarımız bulunacak. Çok fonksiyonlu olarak tasarlanan bu salonlarda bulunan 16 “Workshop” salonu, yaklaşŸık bin 500 metrekarelik bir düğŸün davet salonu olarak da kullanılabilmekte. Ayrıca bu salonda bayi toplantıları, kokteyller düzenlenebilecek. Bu saydıklarımın haricinde 2 bin 500 metrekarelik bir kullanım alanına sahip bir de “Grand Salon”umuz mevcut. Birçok 5 yıldızlı otelde bulunmayan birimler içerisinde barındırıyor. Tiyatro düzeninde 1400 kişŸilik bir oturma kapasitesine sahip Grand Salon, yine 1400 kişŸilik bir kokteyle ve 850 kişŸiye kadar da gala düzeninde yemekli organizasyona cevap verecek şŸekilde tasarlandı. Grand Salon Türkiye’deki ilk davet salonlarından bir mekan oldu. Kendine ait çok profesyonel bir ses sistemi, içerisinde iki adet fuaye alanı, çocuk dünyası, çok ciddi bir mutfak alt yapısı ve dünya sofralarının bir çoğŸunu içinde barındıran bir mutfak anlayışŸımız var. Ayrıca burada görevli personelimiz de son derece seçkin ve deneyimli.

∂ A’dan Z’ye her konuda dört dörtlük bir hizmet konusunda iddialısınız?

Şu anda davet salonu olarak tesisimiz Türkiye’de ikinci diyebiliriz. Bu sistem, Avrupa’nın birçok bölgesinde oturmuşŸ bir konsepttir. Salonların haricinde davet verebileceğŸiniz mekanlar mevcuttur ama Türkiye, bugüne kadar hep düğŸün salonlarına alışŸıktı. DüğŸün salonlarında alternatif toplantıları gerçekleşŸtirmek neredeyse imkansız. Ama Grand Salon ile biz bu tabuları yıktık. Aynı mekanda düğŸün, kokteyl, konferans ve daha aklınıza gelebilecek bir çok etkinliğŸini gerçekleşŸtirmeniz mümkün. Çok fonksiyonlu olarak tasarlanan iç dekorasyonuyla çok çeşŸitli etkinliklere kısa zamanda hazırlayabiliyoruz salonumuzu.

KALİTELİ HİZMET UCUZ FİYATA

∂ Aslında burada Avrupa’da görmeye alışŸğŸımız bir modeli Türkiye’ye getirmişŸsiniz.

Kesinlikle doğŸru. GOPARK Grand Salon ve olası projemiz Junior Salon  için yurt dışŸındaki konseptleri ülkemize getirdik. Aslında bizim Türk toplumunun alışŸkın olduğŸu 5 yıldızlı otellerde bulunan veya otel gruplarında bulunan balo salonları mantığŸının biraz daha gelişŸmişŸ versiyonudur. Balo salonlarında da birçok hizmeti alabilirsiniz ama kendine ait bir mevcut ses sistemi ve kendine ait bir dekoru ve süslemesi yoktur. Biz davetlilerimize ekstra bir bütçe oluşŸturmaması adına bu hizmetleri süslemesinden tutun da ses düzeneğŸine kadar orkestrasından tutun da birçok ikramına kadar standart haline getirip sunuyoruz. Bunları yaparken de rakamları minimalize ediyoruz. Kesinlikle aynı hizmeti birebir otel veya davet salonlarında alacakları fiyatın belki de % 40, % 50 altında sunmayı vaad ediyoruz Grand Salon olarak.

BÖLGEDE YENİ BİR KONSEPT

∂ Böyle bir konsept neden GaziosmanpaşŸa’da?

GaziosmanpaşŸa yeniliklere açık bir bölge. Bu bölgeye çok önceleri kavuşŸturmayı hayal ettiğŸimiz bir projeydi. Ne yazık ki şŸimdi buluşŸturabildik. Çünkü bende bir GaziosmanpaşŸalı olarak bu tarz organizasyonları başŸka ilçelerde gerçekleşŸtirmek zorunda kalıyordum. Civar ilçelere baktığŸımız zaman böyle bir açılım böyle bir konseptin olmadığŸını görüyoruz.

∂ Siz burada sadece GOP’a değŸil de mevcut olan diğŸer ilçelere de hitap  ediyorsunuz. Mesela burada bir gencimiz düğŸün yapsa altından kalkabilir mi?

Burada hem dekorasyon olarak hem de hizmet olarak çok ciddi bir yatırım var. Ama bizim gerek hizmet anlayışŸımızda gerekse satışŸ politikamızda kesinlikle diğŸer yerlerle uçurumlar yok. Biz burada hem kurumsal şŸirketlere hem de bireysel müşŸterilerimize rahatlıkla hizmet verebilmekteyiz. Tesisimiz çok iyi uluslar arası bir şŸirketin gala yemeğŸini verirken ertesi gün normal standart Türk düğŸününe ev sahipliğŸi yapabilmektedir. Alt yapımızı buna uygun olarak tasarladık. Rakam politikası olarak baktığŸınızda biz GaziosmanpaşŸa’da yaşŸayan hiç kimseyi unutmadık. Her şŸeyden ziyade biz hizmet satıyoruz burada ve bu konuda çok hassasız. Rakamlarımızı elimizden geldiğŸi kadar minimalize ettik ve olması gerekenin çok çok altına düşŸürdük. Grand Salon dışŸarıdan bakıldığŸında ekonomik seviyesi yüksek kişŸilere hizmet verebilecek bir mekan olarak görünse de esnetmişŸ olduğŸumuz fiyat politikasıyla ve hizmetlerle bu rakamlar kişŸilerin inanmayacağŸı kadar düşŸebiliyor.

∂ Böyle AvrupaÜ® bir tesisin fiyatları pahalı olarak düşŸünebilir miyiz?

Burada aşŸırı lüks taleplere de mütevazı etkinliklerle de karşŸılaşŸıyoruz. Ama fiyatlarımızda esas olan müşŸterilerimizin bizden talepleri. Bazı müşŸterilerimiz normal hizmetlerin yanında ekstra taleplerde bulunuyor. Tabii ki burası bir ticari işŸletme. Her hizmetin bir bedeli olması gerekiyor. Ama şŸunu rahatlıkla söyleyebilirim. Grand Salon’un fiyatları tahmin edilebileceğŸinden çok daha düşŸük. Kesinlikle bir organizasyon, düğŸün, davet ve kokteyl gibi bir etkinlik gerçekleşŸtirmeden önce bizimle görüşŸülüp fiyat alınmasını tavsiye ediyoruz.

∂ Mübarek Ramazan ayı yaklaşŸıyor. Burada iftar düzenlemek isteyenler için özel bir çalışŸmanız var mı?

İftar davetleri için çok iyi bir program hazırladık. Ramazan ayında orkestramızdan tutun da çok çeşŸitli menülerimiz ile güzel bir hazırlık içerisindeyiz. Türk Sanat MüziğŸi ve musiki orkestralarımız şŸu anda hazır. Davetliler bir yandan ney veya Türk Sanat MüziğŸi dinlerken  bir yandan da keyifli bir şŸekilde iftar yemeğŸini almışŸ olacaklar. Grand Salon’un büyük olması bazı müşŸterilerimizin aklına da şŸu soruyu getirebiliyor: “Acaba burada 300 veya 100 kişŸilik organizasyonlar gerçekleşŸtirebilir miyim?” diye. Bu tür etkinliklerde 50 kişŸiden tutun da 1000 kişŸiye kadar her türlü etkinliğŸe cevap vermekteyiz. Bizde kişŸi sayısının kesinlikle önemi yoktur. Bunun altını özellikle çizmek istiyorum. Ve şŸu müjdeyi vermek istiyorum. Keyifli ramazanlar Grand Salon’da sizleri bekliyor.

DܜNYA MUTFAĞI HİZMETİNİZDE...

∂ Son olarak ne mesaj vermek istersiniz?

Her şŸeyden önce Grand Salon’a gelmelerini ve bizleri tanımalarını istiyorum. Grand Salon 18 Nisan’da açıldı. Bölgedeki kişŸilerin birçoğŸunun henüz bilmedikleri bir salon. Öncelikle bizimle tanışŸmalarını ve bir kahvemizi içmelerini istiyorum. Salonu gördükten sonra eğŸer ön yargıları varsa da zaten yıkılmışŸ olacak. GOPARK’ın içerisinde 1500 metrekarelik ciddi bir alt yapıya sahip Unisex fitness salonu olacak. Bu salonlar önümüzdeki aylarda hizmete girecek. DüşŸünün bir kere, GaziosmanpaşŸa’daki ebeveynlerin büyük sıkıntılarından bir tanesi çocuk oyun alanları ve gerekli park alanlarının bulunmaması. Aracını otoparka bırakan bir ebeveyn çocuğŸunu da çocuk oyun salonunda görevli hostesimize bırakarak rahatlıkla spor salonuna gidebiliyor. KoşŸu bandında kondisyon çalışŸırken önündeki LCD ekrandan çocuğŸunu izleyebiliyor. Dolayısıyla aracı da, çocuğŸu da güvende ve kendisi de gönül rahatlığŸıyla sporunu yapabiliyor. Bu hizmetlerimizi önümüzdeki günlerde daha da genişŸletmeyi arzu ediyoruz.

∂ MüşŸterilerinize dünya mutfağŸından ne gibi lezzetler sunuyorsunuz?

GaziosmanpaşŸa’da bugüne kadar böyle bir proje gerçekleşŸtirilmedi. GOPARK’a girdiğŸiniz andan itibaren çevreden birebir izole oluyorsunuz. Projelerimiz tamamlandığŸında Osmanlı ve İtalyan mutfağŸı başŸta olmak üzere dünyanın her türlü lezzetlerini tadabilirsiniz.

Tarih: 8- Ağustos 2009 Cumartesi    Hit: 6097

Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol