31 Ekim 2020 Cumartesi   

Ümit ALBAYRAK / Gazeteci Yazar / Yiğitçe

FUTBOLUMUZ KÜME DÜŞÜYOR!

 

BU YAZININ bir benzerini geçen yıl yazmıştım.
Bir yandan profesyonel ligdeki temsilcimiz Bayrampaşaspor’un aldığı sonuçlar diğer yandan da amatör liglerde mücadele eden ekiplerimizin durumu taraftarları gibi bizleri de düşündürüyor.
Geçmişte profesyonel liglere bir çok oyuncu veren, yakın dönemde Arda Turan ve Necip Uysal gibi ünlü futbolcuları yetiştiren Bayrampaşa futbolunda son dönemde bir duraklama dönemi yaşanıyor.
3. Lig 3. Grup’ta sezona şampiyonluk umuduyla başlayan Bayrampaşaspor ligin ilk yarısında orta sıralarda yer alan bir takım hüviyetine büründü. Sezonun ikinci yarısına da daha da alt sıralarda yer alan rakibi Malatya Yeşilyurt Belediyespor ile berabere kalarak başladı. Görünen o ki yeşil-kırmızılı temsilcimizin şampiyonluk umudu yok ancak play-off’a kalma hayali de yerle bir olmasın. 
Diğer yandan Bayrampaşa’daki amatör takımlarımıza baktığımızda bu sezon pek başarı yok gibi... 
İnsan ister istemez “Bayrampaşa’da futbol nereye gidiyor?” diye soramadan edemiyor.
Süper Amatör Lig’de geride kalan 16 hafta sonunda 1. Grupta mücadele eden Tunaspor 12 takım arasında 8. sırada, 2. Grup’ta yer alan Altıntepsispor 7. durumda, tarihinde ilk kez bu ligde mücadele eden Teknikspor puan cetvelinde 7. sırada, 5. Grup’ta mücadele eden İstanbul Bafraspor 4. durumda, 8. Grup’ta yer alan Kartaltepespor ise 11 takım arasında 9. sırada bulunuyor. 
Ligin bitmesine 6 hafta kalmasına rağmen takımlarımızın liderlerle arasında büyük puan farkı olduğu için şansı bulunmuyor.
1.Amatör Lig’de mücadele eden takımlarımızın durumu ise Süper Amatör Lig’den çok da farklı değil.
1. Amatör Lig’de bulunan 5 takımımız arasında iki ekibimiz küme düşmenin üzüntüsünü yaşadı.
1. Grup’ta mücadele eden ve bir çok oyuncusu sezon başladıktan sonra takımdan kaçan Sağmalcılarspor 10 takım arasında 7. sırada ligi bitirdi. 
Teraziderespor ise 5. Grup’ta son hafta maçında Bağcılar İstoç’a 4-1 yenilerek 9 takım arasında 8. sırada yer aldı ve küme düştü. 
8. Grup’ta yer alan Çankırı Marufspor ise 10 takım arasında ligi 8. sırada bitirerek korkulu rüya gördüğü sezonu bitirdi. 
8 takımın yer aldığı 9. Grup’taki Bayrampaşa Doğanspor ise 5. sırada ligi tamamladı.  
11. Grup’ta bulunan Bayrampaşa Demirspor ise genç ağırlıklı bir kadroyla mücadele ettiği ligi 10 takım arasında sonuncu sırada tamamlayarak 2. Amatör Lig’e düştü.
Bayrampaşa futbolunda sevindirici olan iki şey U14 B Ligi’nde Bayrampaşa Demirspor 3. Grup’ta, Altıntepsispor ise 10.Grup’ta şampiyon oldu.

Tarih: 15 Ocak 2020 Çarşamba    Hit: 1853
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol