19 Mayıs 2024 Pazar   

FUTBOLCULARA BAYRAM YOK!

FUTBOLCULARA BAYRAM YOK!
 

Pazartesiden itibaren resmi daireler 9 günlük bayram tatiline girerken, Türkiye Futbol Federasyonu’nun amatör liglerde maçları oynatması büyük tepki çekti.
İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, birçok branşta mücadele eden İstanbul takımlarının maçlarını sıkışık takvimde oynatırken, bazı kulüpler Ramazan Bayramı’nda dahi 2 günde bir maça çıkacak. Futbolcular bayramı sahalarda geçirecek.
İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’ndan yapılan açıklamada, “Bilindiği üzere İstanbul'da 2023 - 2024 sezonunu 23-24 Eylül tarihlerinde U16 Ligi ile başlattık. aKimi haftalarda Türkiye genelinde yapılan sınavlar, kimi haftalarda ise hakem bulunamaması sebebiyle müsabakalar oynanamadı ve geldiğimiz son durum itibariyle devam eden ve başlayacak olan liglerimizin fikstürü sıkışmış durumdadır. Bu sebeplerle hafta içi oynanan müsabakaların sayısı artmış durumdadır ve sezon sonuna kadar da devam edecek olup sezon planlamamızda bu haftalar itibariyle açıklanmıştır. Ramazan Bayramına sebebiyle bu yıl 6 Nisan-14 Nisan tarihleri arası resmi tatil ilan edilmiştir. Bu sebeple müsabakalar aşağıdaki program dahilinde oynanacaktır. 6 -7 - 8 - 9 - 13 ve 14 Nisan tarihlerinde devam eden lig müsabakalarımız programlanacaktır. 9 Nisan arefe ve 11 Nisan bayramın ikinci gününe U17A Ligi müsabakaları planlanacak olup ligin zamanında bitirilip Türkiye Şampiyonasına gidecek takımların belirlenebilmesi bakımından bu tarihlerde U17A müsabakalarının oynanması zorunludur. İl Hakem Kurulunun elinde hafta içi müsabakalarına yetecek kadar hakem bulunmaması sebebiyle saha tercihlerinde zorunlu değişiklikler olması da muhtemeldir. Bu sebeple hazırlıkların bu doğrultuda yapılması önemle rica olunur. 6 - 7 Nisan Cumartesi - Pazar : SAL Klasman, 2.Amatör Lig, U17/A, U17/B, U15/B ve U12 müsabakaları oynanacaktır. 8 Nisan Pazartesi - 9 Nisan Salı : U17/A müsabakaları oynanacaktır.  13 - 14 Nisan Cumartesi - Pazar : SAL Klasman, 2.Amatör Lig, U17/A, U17/B, U12 müsabakaları oynanacaktır’ açıklamasını yaptı. 

BAYRAMPAŞA DEMİRSPOR: ÇOCUKLARI FUTBOLDAN SOĞUTACAKLAR
Birçok kulüp hem okulların ara tatili hem de Ramazan Bayramı tatili nedeniyle oyuncularının büyük bölümünün aileleriyle birlikte memleketlerine gittiğini ifade ederken, bayram tatilinde maçların sıkıştırılmasına isyan ettiler. Arefe gününde dahi maça çıktıklarını belirten Bayrampaşa Demirspor Antrenörü Mustafa Oygu, “Avrupa’da bile bu şekilde maç programı yapılmaz. Bir hafta içinde 9 tane maç oynayacağız. Genç çocuklarımıza yazık. Birde utanmadan U17 A liginde 8 gün içinde 4 maç var. Üstelik birde hafta içine veriyorlar. Federasyon özellikle genç futbolcuları spordan soğutmak için elinden geleni yapıyor. Premier Lig’de bile takımlar 8 gün içinde 4 maç oynamıyor” diyerek isyan etti.

Tarih: 09 Nisan 2024 Salı    Hit: 1270

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol