26 Kasım 2022 Cumartesi   

EĞİTİMDE DEV İŞBİRLİĞİ

EĞİTİMDE DEV İŞBİRLİĞİ
 

Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Bayrampaşa Şubesi ile Özel Bayrampaşa Koleji arasında eğitim iş birliği protokolü imzalandı.
Dernek binasında yapılan imza törenine Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Bayrampaşa Şubesi Başkanı Metin Altıntaş ile eski başkanlar Suat Yenidoğan, Bahri Beşkardeş, Alaattin Tunaboylu, İlhan Şengüler, Sadettin Kurtuluş, Gençlik Kolları Başkanı Uğur Kalyoncu, Bayrampaşa Belediyesi Meclis Üyesi Tolga Güneş, eski Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü olan ve şimdi Özel Bayrampaşa Koleji’nde yöneticilik yapan Servet Bakırcı ve Gaziosmanpaşa Kültür Müdürü Abdullah Yılmaz katıldı.
İmza töreninde konuşan Özel Bayrampaşa Koleji Yöneticisi Servet Bakırcı,"Amacımız STK’lar ile birlik ve beraberliği geliştirerek STK’ların kültür çalışmaları ile okumuzun çalışmalarını kaynaştırmak, yeni yetişen gençlerimizin çevremizdeki milli kültürümüzle ilgili bilgi alışverişinde bulunmak. Özel Bayrampaşa Koleji’nde ekonomik açıdan güçlük çeken başarılı öğrencilerimize destek olmak.1739 Sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu’nda belirtilen genel ve özel amaçlar doğrultusunda gençlerimizi milli, manevi, insani ve kültürel açıdan donanımlı yetiştirmek üzere işbirliği yapmak. Protokolün hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Bayrampaşa Şubesi Başkanı Metin Altıntaş ise konuşmasında Servet Bakırcı ile Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevinde bulunduğu günden bugüne kadar dostluklarının bulunduğunu ifade ederek, “Kendisi Siirtli olmasına rağmen Rumelilerin her zaman yanında olmuştur. Servet Bakırcı hocamız, Rumeli coğrafyasını, insanlarını seven, ilçedeki görevi bitip buradan ayrılsa bile Bayrampaşa ile bağlarını hiç koparmamış değerli bir ağabeyimiz. Kendisinin yöneticisi bulunduğu Özel Bayrampaşa Koleji ile yapacağımız işbirliğinin hayırlı olmasını diliyorum. Geçmişte dernek olarak Üsküp Tefeyyüz İlkokulu ile Bayrampaşa Hacı İlbey İlkokulu öğrencilerini kardeş okul projesiyle çok güzel projeler yapmıştık. Yine Rumeli coğrafyası ile Bayrampaşa arasında kardeşlik köprüleri olacağımız için çok mutluyuz” ifadelerini kullandı.

5 YILLIK PROTOKOL İMZALANDI
5 yıllığına imzalanan işbirliği protokolü her yıl yapılacak değerlendirmeler sonucunda 5 yıl daha uzatabilecek.
Protokol kapsamında Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Bayrampaşa Şubesi ile Özel Bayrampaşa Koleji arasında kültür alışverişi yapılarak, Rumeli Türkleri vatandaşlarının örf, adet ve geleneklerini yansıtan kültürel ortak çalışmalar yapılacak.
Ortak gezi, gözlem ve sosyal etkinlikler yürütülecek.
Rumeli’den önerilecek herhangi bir orta öğretim kurumu ile kardeş okul projesi uygulanacak ve karşılıklı ziyaretler sağlanacak.
Dernek tarafından yönlendirilecek öğrencilere okul yönetimi tarafından yüzde 20 oranında (bu oran özel durumlarda daha da artabilecek) indirim yapılarak başarılı öğrencilerin yetişmesine katkı sağlanacak.
Derneğin yapmış olduğu sosyal yardım çalışmalarına okul öğrencilerinin desteği sağlanacak.

Tarih: 20 Nisan 2021 Salı    Hit: 9739

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol