30 Kasım 2023 Perşembe   

DERNEKLERDE CUMHURİYET COŞKUSU

DERNEKLERDE CUMHURİYET COŞKUSU
 

Cumhuriyetin 100. Yılı nedeniyle Bayrampaşa’daki çeşitli dernekler etkinlikler düzenledi.
Başkanlığını Bekir Önder’in yaptığı Bayrampaşa 100. Yıl Platformu, Yahya Kemal Parkı’nda Cumhuriyetin 100. Yılı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle program düzenledi.
Programda konuşan Başkan Bekir Önder, “Cumhuriyet’imizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyetiyle aydınlanan, laik Türk Cumhuriyeti’nin 100. Yılı kutlu olsun. Cumhuriyet’in kuruluşunda ülkemiz ve milletimiz adına Mustafa Kemal Atatürk ve tüm kahramanlarımızı rahmet, minnet ve özlemle anıyoruz” ifadelerini kullandı.
Sunuculuğunu İlyas Çağlayan’ın yaptığı gecede birçok sanatçı ve halk oyunları grupları sahne aldı.
Bayrampaşa 100. Yıl Platformu ayrıca 3 Kasım Cuma akşamı “Atatürk’ün sevdiği şarkıalr1 konulu bir konser düzenleyecek.

CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ VE BALO
Türkiye Bosna Sancak Derneği de Gençlik Kolu'nun öncülüğünde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Cumhuriyet Yürüyüşü bu yıl “100. Yıl Yürüyüşü” olarak gerçekleştirildi. Bayrampaşa Kaymakamlığı ve Bayrampaşa Belediyesi’nin de desteğiyle düzenlenen yürüyüşe Bayrampasalı STK’ların yanı sıra yaklaşık 10 bin kişi katıldı. Eski Lunapark Meydanından başlayarak Adapark'a kadar süren yürüyüş, Şehit Kamil Balkan Caddesinde binlerce kişiyi buluşturdu. Ellerinde ay yıldızlı bayraklarla yürüyen insanlarımız birlik ve beraberliğin en güzel tablosunu oluşturdu. Dernek yönetimi ayrıca Cumhuriyet Balosu düzenledi.

KANATLAR’DA SEÇİM  VE KUTLAMA
29 Ekim günü kongresini yapan ve başkanlığa Cemil Çubuk’u seçen Kanatlar ve Çevre Köyleri Yardımlaşma Derneği de kongrenin ardından Cumhuriyet kutlaması yaptı. Sunuculuğunu İlyas Çağlayan’ın yaptığı geceye CHP Bayrampaşa İlçe Başkanı Hasan Mutlu ve yönetimi de katıldı. Gecede birçok sanatçı ve halk oyunları ekipleri sahne alarak katılımcılara coşkulu anlar yaşattı.

RUMELİ TÜRKLERİ'NDE COŞKULU KUTLAMA
Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Gençlik Kolları, Cumhuriyetimizin 100. yılında Bayrampaşa Demirkapı Caddesinde çocuklara bayrak, şeker ve balon dağıttı. Programa Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Bayrampaşa Şubesi Başkanı Metin Altıntaş, Kadınlar Kolu Başkanı Nigar Yenidoğan ve yönetim kurulu katılım sağladı.
Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği daha sonra ise Bayrampaşa Kaymakamlığı ve Bayrampaşa Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu Cumhuriyetin 100. Yılı Fener Alayı’na katıldı.

CHP’DEN CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ
CHP Bayrtampaşa ilçe başkanlığı tarafından Yıldırım Mahallesi muhtarlığından başlanarak Bayrampaşa Merkez Camii önüne kadar cumhuriyet yürüyüşü yapıldı. Yürüyüşe CHP Bayrampaşa İlçe Başkanı Hasan Mutlu olmak üzere ilçe kadın kolları, ilçe gençlik kolları ve CHP parti üyeleri başta olmak üzere Bayrampaşa halkı katıldı. Büyük bir coşkuyla yürüyen kalabalık, Türkiye ve Atatürk bayrakları açarak yürüyüşünü gerçekleştirdi.

Tarih: 01 Kasım 2023 Çarşamba    Hit: 2407

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol