15 Ekim 2021 Cuma   

Sadık KAHRAMAN / Gazeteci Yazar / Şehir ve İnsan

ÇUKUR ADAMLARIMIZ

 

CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, katıldığı bir YouTube programında aklına gelen ilk esprili anıyı anlatması istenince kafasındaki pisliği kusmuş bulundu. Neymiş, bir “tesettürlü” hanım acelesi varken yanına gelip “Başkanım çocuğum olmuyor bana yardımcı olur musunuz?” demiş. Bu ağzı ishal olmuş ahlaksız da “Hanımefendi ben size nasıl yardımcı olabilirim?” dediğini söyleyip gülüyor. Etrafındaki tüm arkadaşları da gülmüş, öyle söylüyor. Geçenlerde de mültecilere su bile verilmesin minvalinde konuşup saçmalıyordu. Kendisi zamanında eşinin belediye binasına girerken bir gazeteci tarafından çekilen fotoğraflarından sonra ilgili gazeteci için “Bu tip çukur adamlar sizlerle ilgili de bu tip haberler yapabilir. Bugün bu haberlere suç duyurusunda bulunmaz, tepki göstermezseniz sizin de başınıza gelebilir. Herkese çağrım var; bu çukur adamlarla ilgili suç duyurusunda bulunun!" ifadelerinde bulunmuştu. Doğru, kendisi çukur adam sıfatına bile layık olmadığına göre, onunla ilgili de her türlü yasal işlem yapılmalı, yaptırım uygulanmalı fakat tahmin ettiğimiz gibi CHP’den günlerce kurumsal bir açıklama gelmedi. Sonra da “değerlendireceklerini” öğrendik geçtiğimiz günlerde. Değerlendirsinler tabi, bu kepazeliği değerlendirecekleri gibi kendilerini de değerlendirsinler. Böyle bir skandala sessiz kaldıkları her saat için kendilerinden ne kadar utansalar azdır, eğer o duygu bünyelerinde bir nebze kadar bile olsa kalmışsa..
***
Yine CHP’den Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’nın sosyal medyada dolaşan 12 dakikalık küfürlü videosu karşısında neredeyse şoka girdim. Ancak epey az kişi tarafından paylaşıldığını görünce daha fazla şaşkınlığa uğradım. Düşünüyorum, eğer böyle bir video hükümet tarafından gelmiş olsa yer yerinden oynardı herhalde. Erdoğan teröristlere “lan” dedi diye günlerce, hatta haftalarca diplomatik dil, devlet üslubu tartışan nezaket timsali medya ve muhalefet siyaseti lal olmuş durumda halbuki. Ah bu bizim küçük sevimli çifte standartlarımız, demeden edemiyor insan.
***
Tabii bizim memlekette gün geçmiyor ki sanatçı diye geçinen bir fosil kafalı orataya atılıp yosun tutmuş zihninin zırvalarını etrafa salya akıta akıta saçmasın. Tiyatrocu Cihat Tamer, "70 senedir bu ülkeyi din bağımlısı hükümetler yönetiyor. Ona rağmen 70 senedir inadına tiyatro yapıyoruz. Ferhan da inadına tiyatro yaptı. Ferhan başka bir insandı yazdıklarıyla çizdikleriyle. Şimdi o Rasim'ine kavuştu. Münir Ağabey'ine, Erol Ağabey'ine kavuştu. Hep birlikte orada bir meyhanede kafayı çekiyorlardır.” demiş Ferhan Şensoy’un tabut sergileme merasiminde. Böyle kafasını kumun içine 1930’lu yıllarda gömmüş ve hala çıkarmamış devekuşları, özgürlük adı altında hem her türlü toplum değerine hakaret ediyor hem de kendini de temsil ettiği görüşün inandıklarını da çok güzel ifade edip foyasını ortaya çıkarıyor. Dinden o kadar nefret ediyor ki, dindar bile demiyor, din bağımlısı diyor. Yazık. Hem de çok yazık...

Tarih: 15 Eylül 2021 Çarşamba    Hit: 599
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol