27 Kasım 2020 Cuma   

BİLİM MERKEZİ’NDEN 3D SİPERLİK

BİLİM MERKEZİ’NDEN 3D SİPERLİK
 

Sultangazi Belediyesi, koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek adına çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
Salgınla mücadelede büyük rol oynayan, canı pahasına insanlara yardım eli uzatan sağlık çalışanlarına bir destek de Sultangazi Belediyesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bilim ve Kültür Merkezi’nden geldi. Robotik kodlama eğitmenleri, sağlık çalışanları için 3D yazıcıda siperli yüz maskesi üretmeye başladı.
Robotik Kodlama Eğitmeni Betül İlikhan, öğrencilerle birlikte proje ürettikleri yazıcıda maske yaptıklarını belirterek, “Eğitimimize ara verdik, öğrencilerimiz evlerinde. Biz de elimizden geldiğince ne yapabiliriz diye düşündük. Hayat kurtarmak için 7/24 çalışan sağlık çalışanlarına maske üretme kararı aldık” dedi.
Üretilen maskeler Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne teslim ediliyor. Siperli maskeler, yüzün tamamını kaplıyor. Böylece hasta ve çalışan arasında bir cam görevi görüyor. Herhangi bir damlacığın sıçrama noktasında surata direkt temas etmemesini sağlıyor.

Koronavirüsle mücadeleye esnaf desteği
Salgında en önemli görevi üstlenen, hastalarla yakın temas halinde olan, bu süreci ailelerinden uzakta geçirmek zorunda kalan ve 7/24 çalışarak olağanüstü bir çaba gösteren sağlık çalışanlarına da destek sürüyor. İlçedeki sağlık çalışanlarına el dezenfektanlarının yanı sıra enerji verip bağışıklığı güçlendiren kuruyemiş paketleri de dağıtan Sultangazi Belediyesi, bir yandan da Bilim Merkezi eğitmenleri aracılığı ile 3D yazıcıda sağlık çalışanları için siperli yüz maskesi üretmeye devam ediyor.
Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde, bir destek de Sultangazi esnafından geldi. Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki hastalar için Karaca Tekstil iç çamaşırı, Poleren Tekstil ise pijama desteğinde bulundu. İlk etapta 1.000 pijama ve 3.000 iç çamaşırı hastane yetkililerine teslim edilirken, desteğin süreceği belirtildi.

Tarih: 20 Nisan 2020 Pazartesi    Hit: 1893

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol