01 Aralık 2023 Cuma   

BEST OF RUMELİ 2023 ÖDÜLLERİ VERİLDİ

BEST OF RUMELİ 2023 ÖDÜLLERİ VERİLDİ
 

Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu (RUBAFED) tarafından düzenlenen 'Best of Rumeli 2023' ödülleri sahiplerini buldu.
Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda gerçekleşen törende, sanat ve medya dünyasından birçok isme ödülleri takdim edildi.
Törene Türkiye’deki Rumeli ve Balkan camiasının sivil toplum örgünlerinin başkan ve yöneticileri, iş, siyaset, bürokrasi, diplomasi dünyasından birçok ismin yanı sıra ve çok sayıda davetli katıldı.
RUBAFED tarafından 5'ncisi düzenlenen 'Best Of Rumeli 2023' Ödül Töreninde; Türkiye'de yaşayan Rumeli, Balkan kökenli sanatçı, akademisyen, gazeteci, yazar, sunucu, radyocu, sosyal medya fenomeni, sporcu ve modacı isimlere 24 farklı kategoride ödülleri takdim edildi.
Etkinliğin sunuculuğunu Suzan Kardeş ve Yusuf Emin yaptı.
Tören öncesinde, RUBAFED Genel Başkanı Kamuran Atakan da sahnede katılımcıları selamladı. İlire İsmaili İpekli ve Berke Berat İlkiz’in, ‘Manastırın Ortasında’ adlı Atatürk’ün en sevdiği Rumeli Türküsüyle tören başladı.
Genç Berkant’ın Zeybek gösterisi büyük beğeni toplarken, Bursa’dan NAKEM Derneği’nin gösterisi büyük alkış aldı.
Törende Yusuf Emin Zeybek oyunu eşliğinde “Gök Gözlü Mustafa Kemalimiz Var” şiirini seslendirdi. Hakan Peker salonu ayağa kaldırırken, yabancı konukların şarkıları da büyük beğeni topladı.
Suzan Kardeş ve Şebnem Sönmez’den Makedonca Jovano Jovanke adlı şarkı gecenin en unutulmaz anı olarak kaldı.
Törende Cumhuriyeti'nin 100'üncü yılı çerçevesinde, sanatçı Orhan Gencebay'a 'Rumeli Müzik Güneşi', sanatçı Müjdat Gezen'e 'Türk Sineması Rumeli Yıldızı', sanatçı Şebnem Sönmez'e 'Rumeli İkonu', sanatçı Erkan Can'a 'Rumeli Sanat Güneşi' onur ödülleri verildi.
Orhan Gencebay ve Müjdat Gezen’e ödülünü RUBAFED Genel Başkanı Kamurat Atakan, Star Ana Habere ödülünü RUBAFED Genel Başkan Yardımcısı Şani Serbest, Hakan Peker’e ise Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Adnan Şahinler verdi. Yılın en iyi çıkış yapan sanatçısı seçilen Rumelili sanatçı Samet Güneş’e ise ödülünü Pirlepeliler Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Sekreteri Gökhan İkican takdim etti.

RUBAFED’DEN TEŞEKKÜR
Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu (RUBAFED) ödül töreni ile ilgili teşekkür mesajı yayınladı. RUBAFED’den yapılan açıklamada, “Rumeli camiasının en prestijli ödül töreni olan Best Of Rumeli 2023 Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda tüm ihtişamıyla gerçekleşti. Organizasyon ekibinde bulunan RUBAFED Gençlik Kolları, Bayrampaşa Gençlik Meclisi, Türkiye Bosna Sancak Derneği Gençlik Kolları, Kanatlar ve Çevre Köyleri Kültür Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Derneği Gençlik Kolları, Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Gençlik Kolları üyelerine desteklerinden dolayı teşekkür ederiz. Emeği geçenlere; sponsorlarımıza, ödül alan birbirinden değerli Rumelili hemşehrilerimize, sahnemizde yer alan birbirinden güzel değerlerimiz, sunucularımız Yusuf Emin ve Suzan Kardeş, kırmızı halı sunucumuz Esra Sönmezer ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. 17 senedir uluslararası dans festivali düzenleyen Rumeli sanatının onaylanmış temsilcisi NAKEM’e Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu olarak sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Etkinliğin hazırlıklarının başladığı süreçten beri bizlerle birlikte olan ihtiyaçlarımıza anında yetişip çözüm bulan yönetimimize teşekkürlerimizi borç biliriz” ifadeleri kullanıldı. 

Ödül alanlar: 
En İyi Kadın Oyuncu - Gülçin Santırcıoğlu
En İyi Radyocu - Nihat Sırdar
En İyi Televizyoncu - Ece Üner
En İyi Gazeteci - Uğur Dündar
Rumeli İkonu - Şebnem Sönmez
En İyi Magazin Programı - Show Tv Pazar Sürprizi
En İyi Rumeli Sanatçısı - Samet Güneş
En İyi Sosyal Medya Fenomeni - Trakya Baro Barış Ateş
Rumeli Kültür Elçisi - Selviye Hürriyet
En İyi Yazar - Caner Taslaman
Rumeli Sanat Güneşi - Erkan Can
En iyi Akademisyen - Prof.Dr.Necdet Tekin
En iyi Modacı - Cemil İpekçi
En İyi Arnavut Sanatçı - Yll Demaj
En iyi Boşnak Sanatçı - DİVANHANA
En iyi Bulgaristanlı Sanatçı - Toni Storaro
En İyi Haber - Star haber ( Nazlı Çelik )
En iyi Tv Programı - 2. Sayfa
En İyi Dizi - Kızılcık Şerbeti
Duayen Sanatçı - Müjdat Gezen
En İyi Sporcu - Samet Erdi Geyik
Parlayan Rumeli yıldızı - Ebru Destan
RUBAFED Özel Ödülü - Hakan Peker
RUBAFED Onur Ödülü - Orhan Gencebay

 

 

 

 

Tarih: 09 Kasım 2023 Perşembe    Hit: 1235

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol