18 Mayıs 2021 Salı   

BERBERLER TATİL İSTİYOR

BERBERLER TATİL İSTİYOR
 

Sultangazi’de faaliyet gösteren berber ve kuaförler, belediyenin düzenlediğŸi kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Pazar günlerinin tatil olmasını isteyen berberler en çok ‘korsan berberler’den şŸikayet ettiler.

Sultangazi Belediye BaşŸkanı Cahit Altunay, ilçede faaliyet gösteren berber ve kuaförlerle kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. YaklaşŸık 200 berberin katıldığŸı toplantıda sorunlar masaya yatırıldı ve çözüm yolları arandı. 

Berberler tek tek söz alarak sorunlarını dile getirdiler. ‘Tatil bizim de hakkımız’ diyen berberlerin çoğŸunluğŸu Pazar günlerinin tatil olmasını, ruhsatsız işŸletmelerden ve ücretlerdeki haksız uygulamalardan rahatsız olduklarını ifade ettiler.

Berberlerin tüm taleplerini tek tek dinleyen BaşŸkan Altunay, seçim öncesi yapılan görüşŸmelerde, üç ortak sorundan bahsedildiğŸini ve bunların çözümünün talebinin yapıldığŸını belirterek, “Bu toplantıyı bu sorunları çözmek için yaptık. Berberlerimizin haklı oldukları her konuda yanlarında olacağŸım. Haksızlık yapan işŸletmeler aslında  kendi meslektaşŸlarına yapıyorlar. Önemli kısmı Pazar günlerinin tatil olmasını istiyor. Alınan ortak kararlara herkesin uyması gerekir. Bizler de uygulamaların kontrolünü ve takibini yapacağŸız. Bunun yanında berberlerimizin mutlaka işŸ yeri ve çevre temizliğŸine  önem vermelerini istiyoruz.” Dedi.

Kaynak:Sultangazigazetesi

Tarih: 7- Temmuz 2009 Cumartesi    Hit: 1394

Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol