30 Kasım 2023 Perşembe   

BELEDİYE KİRALAMIYOR, SATIN ALIYOR!

BELEDİYE KİRALAMIYOR, SATIN ALIYOR!
 

Sultangazi Belediyesi, kiralamak yerine satın aldığı 26 otobüsü daha bünyesine kattı. Böylece satın alınan araçların sayısı 104’e yükselirken ciddi bir tasarruf da sağlandı. Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, bütün bunları boçlanmadan kendi öz kaynaklarıyla yaptıklarını belirtti.
“Kiralamadık, satın aldık” sloganıyla hizmet araçlarını bünyesine katarak tasarruf sağlayan Sultangazi Belediyesi, satın alınan araçların sayısını her geçen gün artırıyor. Kredi çekmeden, borçlanmadan kendi öz kaynaklarını kullanan belediye, 26 tane daha otobüs alımı gerçekleştirdi.
56 tane temizlik aracı, 8 iş makinesi, 8 geri dönüşüm atık toplama aracı, 2 ambulans, 1 mobil çözüm aracı,1 TOGG, 1 arama kurtarma aracı, 1 mobil aşevi aracı ve 26 otobüsle birlikte satın alınan araçların sayısı 104’e yükseldi.

Borçlanmadan 104 yeni araç
Başarılı bir iş gerçekleştirdiklerini ve bu işin de bir çok belediyeye örnek olduğunu söyleyen Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun; “Gelir gelmez ilk işlerimizden biri büyük ihalelerin iptalini sağlamaktı. Öncelikle bütçe üzerinde büyük külfet oluşturan araç kiralama ihalelerini durdurduk. Bunun yerine kendi öz kaynaklarımızı kullanarak araç satın alımları gerçekleştirdik. Kredi kullanmadan, borçlanmadan bunu yapmayı başardık. Kiralamak yerine satın aldığımız araçlar sayesinde milyonlarca liralık tasarruf sağlamış olduk. Havaya gidecek parayı sosyal yaşam alanlarının kalitesini artırmak için kullandık. Sultangazi’nin kendi kaynaklarını komşularımızın daha iyi hizmet alabilmesi için kullanıyoruz, şehrimiz için daha da çok çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Dursun: 5 yıl sonunda tek kuruş faiz ödememiş tek Belediye olacağız
Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, geçtiğimiz haftalardaki bir törende hizmetlerde kullandıkları araçları kiralamadan, belediyenin öz kaynakları ile satın aldıklarına dikkat çekerek, “Kamu kaynaklarını iyi kullanmaya çalışıyoruz. Çünkü bu para bizim değil, hakkıyla kullanmalıyız. Bugüne kadar hizmetlerimizi hiçbir bankadan tek kuruş kredi almadan, tek kuruş faiz ödemeden, kendi öz kaynaklarımızla yaptık. Beş yıl sonunda tek kuruş faiz ödememiş tek belediye olacağız inşallah. Bununla övünüyoruz, bunun bereketini de görüyoruz. Bize bir emanet verilmişse bu emaneti hakkıyla taşımak için büyük gayret gösteriyoruz.” açıklamasını yapmıştı.

Tarih: 02 Kasım 2023 Perşembe    Hit: 1124

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol