27 Şubat 2021 Cumartesi   

Ümit ALBAYRAK / Gazeteci Yazar / Yiğitçe

BAYRAMPAŞASPOR VE AMATÖRLER

 

ÖNCELİKLİ olarak tüm okuyucularımıza hayırlı seneler diliyorum.
İnşallah 2021 yılında tüm dünyanın ve ülkemizin başın illet olan koronavirüs belasından en kısa zamanda kurtulmuş oluruz.
Malum işimiz spor, gönül verdiğimiz futbol takımımız ise Bayrampaşaspor…
Bir dönem şu anki TFF 1. Lig'e yükselme play-off maçları oynayan Bayrampaşaspor, şu anda 3. Lig’de mücadele ediyor.
Yenilenen yönetimi ve baştan aşağıya yenilenen kadrosuyla sezona fırtına gibi başlayan kırmızı-yeşilli takım, daha sonra bir duraklama dönemine girdi. Teknik direktör İbrahim Tolgay Kerimoğlu ile yollarını ayıran Bayrampaşaspor son 4 maçını yeni çalıştırıcısı Volkan Arslan yönetiminde oynadı ve yeniden çıkışa geçti.
Misli.com. 3. Lig 4, Grup’ta mücadele eden Bayrampaşaspor, ligin ilk yarısında 16 maç oynarken, 7 galibiyet, 4 beraberlik ve 5 yenilgi aldı. Kırmızı-yeşilliler, rakip filelere 28 gol attı, kendi ağlarında ise 18 gol gördü. 4. Grup’ta 25 puanla 6. sırada yer alan Bayrampaşaspor ile 31 puanlı lider Bursa Yıldırımspor arasındaki puan farkı ise sadece 6.
3 puanlık sistemde bu puan farkı iki maçta kapanır.
Birkaç takviye ile kırmızı-yeşilli takım zirve mücadelesinin içine rahatlıkla girebilir. Rahatlık demişken, kaybedilen maçların hepsini izleyemedik ama bazen futbolcuların rehavete kapıldığı ifade ediliyor.
Grubunun en golcü takımı olma özelliği bulunan Bayrampaşaspor’un attığı 28 golün dağılımına bakarsak İsa Güler 8, Mustafa Yılmaz 6, Bünyamin Balat ve Şahin Aygüneş 4’er, Kerem Çalışkan 2,  İlkay İşler, Mertcan Aktaş ve Nasrullah Dedemen 1’er gol attı. 1 golü de rakip takımın oyuncusu kendi ağlarına gönderdi.
Dilerim Bayrampaşaspor ikinci yarıda yükselişini sürdürür ve sezon sonunda 2. Lig’e çıkmanın mutluluğunu yaşar ve bizlere de yaşatır.
***
Gelelim amatörlere...
Maalesef koronavirüs salgını ortaya çıktığından beri Türkiye Futbol Federasyonu profesyonel ligleri oynatıyor ama amatör ligleri oynatmıyor. Bir çok futbolcu, antrenör ve çalışan tek işi spor olduğu için güçlük içinde. Seslerini bir türlü kimseye duyuramıyorlar. Federasyon sessiz. Önce Ekim, sonra Aralık, en son da Ocak ayında liglerin başlamasının planlandığı konuşuldu ama yine sessizliğe bürünüldü. Türkiye’de futbol sadece profesyonel liglerden ibaret değildir. Amatörden yetişen bir çok futbolcu profesyonel liglere yükseldi. Lütfen yetkililer bu bağı koparmasın. Amatörlerin sesini artık duysun. Her yere başvuran amatör futbolcular baktı ki olmuyor, bir fırsatını buldular da ayak üstü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslerini duyurdu. Kendisi de 16 yıl amatör futbol oynadığını belirterek, çevresindeki kişilere konuyla ilgilenilmesi talimatı verdi. Devletin en başındaki kişinin gündeminde o kadar çok şey var ki. Türkiye’de her şey Cumhurbaşkanı’na bırakılmamalı. Siz niye o koltuklarda oturuyorsunuz? Umarım en kısa süre içinde kulüplerimizin, sporcularımızın, antrenörlerimizin ve emekçilerimizin mağduriyetini ortadan kaldıracak karar verilir.
Herkese sağlıklı günler dilerim…

Tarih: 15 Ocak 2021 Cuma    Hit: 4073
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol