24 Mayıs 2019 Cuma   

ÜMİT ALBAYRAK / Gazeteci Yazar / Yiğitçe

BAYRAMPAŞASPOR EMİN ADIMLARLA

 

BAYRAMPAŞASPOR Aralık ayında yaptığı kongreyle yeni yönetim kurulunu oluşturdu. İsmail Hocaoğlu başkanlığında oluşturulan güçlü yönetim kurulundan herkes çok şeyler bekliyor. Herkes şunu bilmeli ki sportif başarıdan önce kulübün kendi ayakları üzerinde durması için sağlam bir yapıya kavuşması gerekir. Başkan Hocaoğlu, 2013’te göreve ilk geldiği dönemde kulübün borçlarını önemli ölçüde eritti. Sezon başında kurulan, çok büyük paralar ödenmeden oluşturulan mütevazi kadroyla şu ana kadar belki sportif anlamda belki başarılı olunmadı ama mali yapısı günden güne güçlenen ve artık futbolcuların oynamak istediği bir kulüp haline gelmesi sevindirici.  Düşünün devre arasında istenileni veremeyen 13 futbolcu gönderilirken, yerlerine alınan 13 futbolcu arasında Beşiktaş A takımına kadar yükselen kaleci Emre Metin ve stoper Tugay Kaya ile sezon başında Trabzonspor’un transfer edip hiç forma giyme şansı vermediği Ajax altyapısından yetişen Serhat Çakmak Bayrampaşaspor’da oynamayı tercih ediyor. Bu sene sportif anlamda bir geçiş süreci olacak. Gelecek yıl inanıyorum ki sağlam temeller üzerine kurulan kulüp yapısı ve iskelet kadronun bozulmadan oluşturulacak yeni bir takımla kırmızı-yeşilliler gelecek sezon PTT 1. Lig mücadelesi verecek, tabiri caizse kafaya oynayacak bir takım olacak.

Eyüpspor doludizgin gidiyor
Geçtiğimiz sezon Spor Toto 2. Lig’den 3. Lig’e düşme şanssızlığını yaşayan Eyüpspor grubunda doludizgin gidiyor. Başkanlığa Ali Recep Kızıltepe seçildikten sonra başarıya aç genç futbolcularla tecrübeli oyuncuları çok iyi kaynaştırarak iyi bir takım kurdular. Grubunda liderliğini sürdüren eflatun-sarılıların gelecek sezon yeniden Spor Toto 2. Lig’de  mücadele etmesine kesin gözüyle bakılıyor. Geçmişte İstanbul Büşükşehir Belediyespor’da başarılı bir yöneticilik geçmişi bulunan Başkan Ali Recep Kızıltepe ve yönetim kurulunu kutluyorum. 

Gaziosmanpaşapor’da karışık işler
Tıpkı Eyüpspor gibi 3. Lig’e düşen Gaziosmanpaşa-spor’da ise tam anlamıyla bir yönetim kaosu yaşanıyor. Türk futboluna bir çok oyuncu kazandırmış bu kulübümüzün hem yönetim kaosu yaşaması hem de ligin alt sıralarından kurtulamayarak amatör lige düşme korkusu yaşaması kötü bir durum. Geçtiğimiz sezon başkanlığa gelen Seyit Ateş, kulübü ayağa kaldırmak için yola çıktı ancak sportif başarı gelmeyince görevi bırakıp seçime gidilmesine karar verdi. 6 Şubat’ta yapılması gereken kongrede çoğunluk sağlanamayınca 13 Şubat’a ertelendi. Ancak üyelerden İbrahim Yıldız’ın 3 Ocak’ta kongre gerçekleştirip başkan olduğunu açıklaması herkesi şaşırttı. Son yaşanan olaylardan sonra kulüp mahkemelik oldu. Geçtiğimiz günlerde kulübe gelen Dernekler Masası kulübün karar defterine el koyarken, aynı zamanda resmi karar defteri varken, bir çok üyenin bilmediği bir şekilde 3 Ocak’ta başkan seçildiğini öne süren İbrahim Yıldız’ın çıkartmış olduğu karar defterine de el koyduğu ortaya çıktı. Başkan adaylarından Sami Mendi’nin konuyu dernekler masasına giderek sorduğunda kulübün şu anda kongre yapamayacağını, karar defterleri el konulan kulübün askıda olduğunu ifade ettiğini açıkladı. Konu mahkemeye taşınırken, Dernekler Masası Gaziosmanpaşaspor ile ilgili yapılmış ve yapılacak tüm işlemleri dondurmuş durumda. Bu gelişmeler üzerine Sami Mendi adaylıktan çekilirken, kulübün durumu mahkemede belli olacak. 

Tarih: 14 Şubat 2015 Cumartesi    Hit: 1668
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol