23 Ekim 2020 Cuma   

BAYRAMPAŞA’DA GAZİLER GÜNÜ

BAYRAMPAŞA’DA GAZİLER GÜNÜ
 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik ünvanı verilmesi dolayısıyla Gaziler Günü olarak kutlanan 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle Bayrampaşa Kaymakamlığı anma töreni düzenledi.
Bayrampaşa Belediyesi önündeki Atatürk anıtının bulunduğu alanda düzenlenen ve koronavirüs salgını nedeniyle yoğun önlemlerin alındığı törende maske ve sosyal mesafeye dikkat edildi.
Atatürk anıta çelenk konulmasıyla başlayan anma töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde göndere Türk bayrağı çekilmesiyle başladı.
Anma törenine  Bayrampaşa Kaymakamı Dr.Soner Şenel, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Bayrampaşa Emniyet Müdürü Hakan Demir, Adalet ve Kalkınma Partisi Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı, Milliyetçi Hareket Partisi Bayrampaşa İlçe Başkanı Yaşar Kaba, Garnizon Komutanı, kaymakamlık ve belediye birim müdürleri, siyasi partilerin temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, mahalle muhtarları ve gaziler katıldı.

ŞENEL: KAHRAMAN GAZİLERİMİZİN ONUR VE ŞEREF GÜNÜ
Törende bir konuşma yapan Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, “Bugün, bu topraklarımız için canlarından ve serlerinden vazgeçerek mücadele veren kahraman gazilerimizin onur ve şeref günüdür. Bu duygu ve düşüncelerle; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere devletimizin bekası, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü uğrunda fedakârlıkta bulunmuş tüm aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle anıyor; hayatta olan gazilerimize minnet ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı. 

AYDINER: ŞEHİTLER VE GAZİLERE VEFA BORCUMUZ VAR
Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner de yaptığı konuşmasında Gaziliğin herkese nasip olmadığını belirterek, “Bizim şehitlerimize karşı nasıl bir vefa borcumuz varsa, kahraman gazilerimize de bir vefa borcumuz var. Gazilerimizle, şehitlerimiz milli varlığın güvenceleri, milli istiklalin yenilmez güçleridir. Onlardan bize kalan emanetlere sahip çıkmak ve gelecek nesillere aktarmak boynumuzun borcudur. Vatanın bölünmez bütünlüğü için canını ortaya koymuş başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum. Vatanı ve milleti uğruna gazi olma onuruna erişmiş tüm kahraman gazilerimize en kalbi duygularımla şükranlarımı sunuyorum. Gaziler Günü kutlu olsun” diye konuştu. 

GAZİLER ONURUNA KAHVALTILI PROGRAM DÜZENLENDİ
19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle Kahraman Gazilerimiz onuruna Bayrampasa Belediyesi Mesire alanında kahvaltı programı düzenlendi. Pandemi nedeniyle az sayıda Gazinizin katıldığı programa Ak Parti Milletvekili Serap Yaşar, Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner, belediye başkan yardımcıları ve AK Parti Bayrampasa İlçe Başkanı Ersin Saçlı da katıldı.

CHP TEŞKİLATI GAZİLER GÜNÜNDE ÇELENK SUNDU
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bayrampaşa İlçe Başkanvekili Mustafa Türüdü, yönetim kurulu, gençlik kolları ve kadın kolları ile birlikte 19 Eylül Gaziler günü münasebetiyle çelenk sunma törenine katılım sağladı. CHP Bayrampaşa İlçe Başkanlığından yapılan açıklamada ise “Dilinde ‘Ölürsem şehit, kalırsam gazi!’ sözleri, yüreğinde vatan, millet, bayrak aşkıyla, savaş meydanlarına koşan, canları pahasına kahramanca savaşan, bu toprakları bizlere vatan yapan, başta ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve tüm gazilerimizin 19 Eylül Gaziler günü kutlu olsun” ifadeleri kullanıldı.

Tarih: 19 Eylül 2020 Cumartesi    Hit: 4054

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol