27 Eylül 2023 Çarşamba   

BAYRAMPAŞA’DA CUMHURİYET COŞKUSU

BAYRAMPAŞA’DA CUMHURİYET COŞKUSU
 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi, Bayrampaşa’da da düzenlenen çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlandı.
Bayrampaşa’daki ilk tören dün Bayrampaşa Merkez Parkı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı.
Törene Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, Bayrampaşa Belediye Başkanı Yardımcısı Gökhan Can Balekoğlu, Garnizon Komutanı Muharebe Albay Coşkun Çelik, Bayrampaşa Emniyet Müdürü Abdullah Afacan, kaymakamlık ve belediye birim müdürleri, siyasi partilerin ilçe başkan ve yönetim kurulu üyeleri, meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.
Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Can Balekoğlu ve Garnizon Komutanı Muharebe Albay Coşkun Çelik’in Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başlayan tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sona erdi.

KAYMAKAMLIKTA TEBRİKAT TÖRENİ
Bayrampaşa’daki ikinci kutlama töreni bu sabah Bayrampaşa Kaymakamlığı’ndaki tebrikat töreni ile devam etti.
Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ve Garnizon Komutanı Muharebe Albay Coşkun Çelik, belediye ve kaymakamlık kurum müdürleri, siyasi partilerin ilçe başkan ve yöneticileri, meclis üyeleri ve mahalle muhtarlarının 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik etti.

SEMİH ERDEN SPOR SALONU'NDA KUTLAMA
Bayrampaşa’daki üçüncü kutlamanın adresi ise Semih Erden Spor Salonu oldu.
Kutlamalara Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ve Garnizon Komutanı Muharebe Albay Coşkun Çelik, Bayrampaşa Emniyet Müdürü Abdullah Afacan, belediye ve kaymakamlık kurum müdürleri, siyasi partilerin ilçe başkan ve yöneticileri, meclis üyeleri ve mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.
Kutlamalarda çeşitli okullarda eğitim gören öğrencilerin gösterileri renkli görüntülere sahne olurken, okunan şiirlerle coşkulu anlar da yaşandı.
Kutlamalar kapsamında Litvanya, Çekya ve Polonya’dan gelen takımlar Bayrampaşa Belediyesi Bilgi Gençlik Spor Kulübü ile 3x3 Cumhuriyet Basketbol Turnuvası’nda mücadele etti.
Turnuvadan önce öğrenciler Cumhuriyet Bayramına özel gösteriler yaptı. Ardından Cumhuriyet 3X3 Basketbol Turnuvası başladı. Avrupa'dan gelen 25 sporcu turnuvada kıyasıya mücadele verdi. Ülkeler arası dostluk maçında 10-15 yaş aralığındaki çocuklar 5'er dakikalık periyotlar halinde yapılan maçlarda yeteneklerini sergiledi.
Turnuva sonunda dereceye girenlere ödüllerini ve katılım sertifikalarını Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel ve Belediye Başkanı Atila Aydıner takdim etti. 


AYDINER: HER DALDA BAŞARILI OLAN ÇOCUKLARIMIZI ÖDÜLLENDİRDİK
Etkinlikte konuşan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, "Cumhuriyetimizin 98. Yıl dönümünü coşkuyla kutladık. Geçiş töreni yapıldı. Bu törende öğrencilerimiz bütün hünerlerini bizlere sergiledi. Her dalda başarılı olan çocuklarımızı ödüllendirdik. Kurtuluş Savaşından başlayan büyük mücadele bugünlere kadar geldi. Gençler omuzlarında Türkiye Cumhuriyetini medeniyetlerin en üst zirvesine çıkartacaklar. Uluslararası 3x3 Cumhuriyet Basketbol Turnuvası düzenledik. Yurt dışından gelen ülkeler var. Litvanya, Çekya, Polonya'dan gelen basketbolcularımız var. Basketbol federasyonumuzla birlikte gerçekleştireceğiz. Böylece Cumhuriyetimizi anlamlandıracağız" ifadelerinde bulundu. 


FENER ALAYI VE KONSER İLE COŞKU TAVAN YAPACAK  
Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Bayrampaşa Belediyesi’nin organize ettiği Fener Alayı, konser ve sergi ile coşku adeta tavan yapacak.
Bugün saat 18.30’da Muratpaşa Mahallesi’nde Tuna Spor Kompleksi önünden başlayacak Cumhuriyet Fener Alayı yürüyüşü, Muratpaşa Mahallesi Kapalı Pazar Meydanı önünde sona erecek. Etkinlikler kapsamında kapalı Pazar alanında Koliva grubu vatandaşlara konser verecek. Ayrıca alanda bir de sergi düzenlenecek.  

 

Tarih: 29 Ekim 2021 Cuma    Hit: 1646

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol