28 Ocak 2021 Perşembe   

BAYRAMPAŞA’DA AĞAÇ DİKME KAMPANYASI

BAYRAMPAŞA’DA AĞAÇ DİKME KAMPANYASI
 

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında ağaç dikti. Kampanya çerçevesinde Bayrampaşa’ya toplam 2 bin ağaç dikeceklerini belirten Başkan Aydıner, “İhtiyacımız olan oksijenin yarısını ormanlar, ağaçlar üretiyor. Geleceğe nefes olmak adına Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan tarafından ilan edilen ağaçlandırma gününde fidanlarımızı toprakla buluşturduk. Her şey daha yeşil ve daha yaşanabilir bir Bayrampaşa için” dedi.
Bayrampaşa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, 11 Kasım Ağaçlandırma Günü kapsamında, Altıntepsi Mahallesi’nde ağaç dikme kampanyası başlattı. Bayrampaşalı’ların adına toplam 500 ağaç dikilirken ilçenin tamamına bin 500 ağacın daha dikileceği öğrenildi. Kampanya çerçevesinde, çevreci Başkan Atila Aydıner de kendi adına ağaç dikerek kampanyaya destek verdi.

AYDINER: AĞAÇ SAYIMIZI 40 BİNE ÇIKARTACAĞIZ
Kampanyaya ağaç dikerek destek veren Başkan Atila Aydıner, İhtiyacımız olan oksijenin yarısını ormanlar, ağaçlar üretiyor. Geleceğe nefes olmak adına Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilan edilen ağaçlandırma gününde 500 fidanımızı toprakla buluşturduk ve her birinin üstüne hangi komşumuzun adına dikildiğini yazdık. Kampanyamız çerçevesinde bin 500 ağaç daha dikerek ilçemizdeki ağaç sayısını 40 bine çıkartmayı hedefliyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana ilçemizdeki yeşil alan miktarını ve ağaç sayısını sürekli artırdık. Her şey daha yeşil ve daha yaşanabilir bir Bayrampaşa için” ifadelerini kullandı. 

BAYRAMPAŞA’DA 38 BİN AĞAÇ BULUNUYOR
Bayrampaşa’da şu an 38 bin ağaç bulunuyor. Belediye ekipleri bu ağaçların bakımlarını düzenli olarak yapıyor. Kuruyan ya da kırılan ağaçların yerine yenileri dikiliyor. Ağaçlandırma günü kapsamında 11 mahalleye toplam 2 bin ağacın daha dikilmesi ve böylece ilçedeki ağaç sayısının 40 bine çıkartılması planlanıyor. 

KAYMAKAM ŞENEL VE ÖĞRENCİLER ARNAVUTKÖY’DE FİDAN DİKTİ
Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel de 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü nedeniyle İstanbul Valiliği’nin Arnavutköy Tayakadın Mahallesi'ndeki düzenlediği fidan dikme organizasyona katıldı ve Bayrampaşa İlkokulu öğrencileriyle birlikte fidan dikimi gerçekleştirdi. “Geleceğe nefes ol” sloganıyla düzenlenen fidan dikme etkinliğine Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Mamur da katıldı. Etkinlik kapsamında İstanbul’da Adalar, Arnavutköy, Şile, Sarıyer, Çatalca, Beykoz, Çekmeköy, Pendik ve Silivri ilçelerinde gerçekleştirilen fidan dikim etkinliklerinde ise 105 hektar alanda 160 bin 771 fidan toprakla buluştu.

 

Tarih: 12 Kasım 2020 Perşembe    Hit: 4104

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol