21 Nisan 2024 Pazar   

BATİAD TEKSTİLCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

BATİAD TEKSTİLCİLERLE BİR ARAYA GELDİ
 

BATİAD Başkanı Aydın Erten ve yönetim kurulu üyeleri, Bayrampaşa ve dernekle ilgili esnafı bilgilendirme toplantısı düzenledi. 


∂ Toplantıda özellikle bölgenin trafik sorununa değinen BATİAD yönetim kurulu üyeleri, Dumlupınar, Emin Efendi ve Numunebağ Caddesi’ne park eden özel araçların bölgede ticari akışı engellediğini, vatandaşların da yolda yürümekte zorlandığına vurgu yaptı. Günün belirli saatlerinde çekilmiş cadde görüntüleri üzerinden yapılan sunum sonunda çarenin saat 10.00- 17.00 arasında caddelerin trafiğe kapanmasında olduğu yönünde karara varıldı. Bu sistemin 10.00-20.00 saatleri arasında Fatih Belediyesi ve Laleli esnafı tarafından Laleli’de uygulandığını söyleyen BATİAD yönetimi, Numunebağ Caddesi’nde ayrıca bir çevre ve kaldırım düzenlemesi yapılacağını da belirtti. Toplantıda bölgedeki ulaşım sorununu çözmek için UKOME ile görüşmelerin devam ettiğini dile getiren yönetim kurulu üyeleri, Cevatpaşa otobüslerine Bayrampaşa ismini yazdırmaya çalıştıklarını, metro ve tramvay çıkışlarına konulacak ışıklı “Bayrampaşa Tekstil Merkezi” tabelalarıyla ilgili sürecin de devam ettiğini söyledi. Ayrıca toplantıda bölgedeki hırsızlık olaylarını engellemek ve güvenliği sağlamak için sokaklara mobese kameraları yerleştirilmesi konusunda Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü ile çalışmaların sürdüğü belirtildi.

BATİAD tekstilcilerin sorunlarını dinlemeye devam ediyor

BATİAD Yönetim Kurulu Bayrampaşalı tekstilcilerin sorunlarına çözüm olma yolunda ilerliyor. Geçtiğimiz günlerde BATİAD üyeleri ve Bayrampaşa esnafının katılımlarıyla bir toplantı düzenlendi. Toplantıda tüm BATİAD Kurulu da hazır bulundu. Belediye Konferans salonunda yapılan kahvaltının ardından yapılan toplantıda katılımcılar başta ara sokaklardaki trafik meselesi olmak üzere diğer sorunlarını da dile getirdi. Başkan Vekili Şerafettin Kurt, Başkan Yardımcısı Erdem Tuğsavul ve Genel Sekreter Osman Palaz varolan sorunlar hakkında BATİAD'ın çalışmalarını anlatıp  katılımcıların sorularını yanıtladı. BATİAD Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erten sorunları en kısa zamanda çözebilmek için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini belirtti. Toplantı sonunda Moda Bayrampaşa dergisinin 6. sayısı da Bayrampaşa esnafının beğenisine sunuldu.

Tarih: 29 Ocak 2014 Çarşamba    Hit: 1455

Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol