21 Nisan 2024 Pazar   

BATİAD’DAN 10 BİN ÇOCUĞA KAZAK

BATİAD’DAN 10 BİN ÇOCUĞA KAZAK
 

Bayrampaşa Tekstilci Sanayici ve Iş Adamları Derneği (BATIAD), 9 Şubat Dünya Kazak Giyme günü münasebetiyle kimsesiz çocuklara 10 bin kazak dağıtacak.

BATİAD’ın önderliğinde ve İstanbul İhracatçılar Birliği, Hazır Giyim İhracatçılar Birliği, İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birliği ve İstanbul Ticaret Odası’nın desteğiyle Çocuk Esirgeme Kurumu, Kimsesizler Yurdu ve engelli çocuklara kazak veriliyor. Kazak giyerek, yakıt tasarrufu yapılmasına dikkat çekilen 9 Şubat Dünya Kazak Giyme günü sebebiyle yapılan bu etkinliğe, ilk OLARAK Siirtliler Vakfı’ndan başlandı. Vakfa, Siirt’te dağıtılmak üzere 500 kazak verildi. 
Yardıma destek verdiklerini belirten Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner, “10 bine yakın kazağın dağıtımı söz konusu. BATİAD ile birlikte yapmış olduğumuz çok önemli bir hizmet. Bu hizmeti Siirtliler Vakfı aracılığıyla gerçekleştiriyoruz. Bütün evlatlarımıza bu kazakları dağıtacağız. Bu sosyal bir faaliyettir. BATİAD’a bu organizasyonundan dolayı teşekkür ediyorum” dedi. 
Geçen yıl dünyanın en büyük kazağını üreterek Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi başardıklarını ifade eden BATİAD Başkanı Aydın Erten, “Dünyanın en büyük kazak rekorunu Peru’nun elinden alıp, Türkiye’ye getirdik. Bu projenin ardından 10 bin kazak imal edip, ihtiyaç sahiplerine dağıtmak istiyoruz. Projeye İstanbul Ihracatçılar Birliği, Hazır Giyim İhracatçılar Birliği, İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri ve İstanbul Ticaret Odası da destek veriyor” diye konuştu.
Siirt’te dağıtılmak üzere, Siirtliler Vakfı’na 500 adet kazak bağışı yapıldığını dile getiren Aydın Erten, “Yaklaşık 10 bin kazağı Çocuk Esirgeme Kurumları, Kimsesizler Yurtları ve engelli çocuklar olmak üzere çeşitli derneklere bağışlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Tarih: 03 Şubat 2014 Pazartesi    Hit: 1732

Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol