13 Ağustos 2022 Cumartesi   

BAKAN SOYLU MAHALLESİNDE

BAKAN SOYLU MAHALLESİNDE
 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bayramın 3. Günü Gaziosmanpaşa’ya gelerek kendi mahallesindeki vatandaşlarla bayramlaştı. Ramazan ayının son günü Hakkari’de askerlerle birlikte son orucunu açan Bakan Soylu, daha sonra Bayram namazını Hakkari Şemdinli Zirvin Tepe Düz Tepe Üs Bölgesi'nde, askerlerle birlikte kıldı ve bayramlaştı. Daha sonra Şemdinli’deki köylerde yaşayan vatandaşlarla bayramlaşan Bakan Soylu, bayramın ikinci günü ise Suriye’nin İdlib bölgesinde Türkiye’nin inşaa ettiği Briket Evlerin Anahtar Teslim Töreni’ne katıldı.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ramazan Bayramı’nın son günü ise doğup büyüdüğü Gaziosmanpaşa’ya geldi. Yakınlarıyla bayramlaşan Bakan Soylu daha sonra ise mahallesindeki vatandaşlarla bir araya gelerek bayramlarını kutladı. Bakan Soylu sosyal medya hesabından ise “Allah, Gaziosmanpaşa'daki hemşehrilerimizle de bayramlaşmayı nasip etti. Şükürler olsun... Bayramımız mübarek olsun” açıklamasını yaptı. Bakan Soylu daha sonra ise Rahmetli Başbakan Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu, Hasan Polatkan ile Berin Menderes ile ve Aydın Menderes’in kabirlerini ziyaret etti.

GAZİOSMANPAŞALILARLA İFTAR YAPMIŞTI
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ramazan ayında da Gaziosmanpaşa Sarıgöl Mahallesi'nde Roman vatandaşlar ile iftar programında buluşmuştu. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, İl Jandarma Komutanı Yusuf Kenan Topçu, Gaziosmanpaşa Kaymakamı Numan Hatipoğlu, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, şarkıcı Alişan ve çok sayıda Roman vatandaş ile iftara katılan Bakan Soylu,  “Bu ülkede sizin yüzünüzü yere baktırmamak için, ülkemizi zengin, huzurlu ve özgür yapabilmek için gece gündüz çalışıyoruz. Demesinler ki bizim mahallemizden çıkan çocuklar, üzerindeki sorumluluğu beceremediler. Az uyuyoruz, çok çalışıyoruz. Diyoruz ki; Allah'ım bizim geldiğimiz yerleri, bize unutturma, bizim o insanlarla muhabbetimizi unutturma, bizi onlara mahcup etme ve onların yarınlarını, çocuklarının yarınlarını daha emin, daha güzel eyleyebilecek fırsatları bize nasip et. Ülkemizde huzur her geçen gün daha fazla artmaktadır. Dünyanın da yaşadığı ufak tefek sıkıntılarla karşı karşıya kalabiliriz, bilmenizi istiyorum. Bizim ülkemizde geminin kaptanı Recep Tayyip Erdoğan'dır. O, bizi, dünya başka fırtınalara tutulurken, emin bir şekilde kıyılara ulaştırabilecek bir kaptandır. Biz, hep birlikte Türkiye’yiz. Hep beraber bir milletiz” ifadelerini kullanmıştı.

 

Tarih: 04 Mayıs 2022 Çarşamba    Hit: 1397

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol