12 Ağustos 2022 Cuma   

BAKAN KURUM G.O.PAŞA İFTARINDA

BAKAN KURUM G.O.PAŞA İFTARINDA
 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Gaziosmanpaşa Yıldıztabya Mahallesi 1. Etap ve Sarıgöl 12B kentsel dönüşüm projelerinde oturan hak sahipleriyle iftarda bir araya geldi. İftar programına Gaziosmanpaşa Kaymakamı Numan Hatipoğlu, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ve çok sayıda vatandaş katıldı. Programdan önce Kuran-ı Kerim tilavetinin okunmasının ardından ezan eşliğinde vatandaşlar oruçlarını açtı. 

KURUM: GAZİOSMANPAŞA'MIZA SÖZ VERMİŞTİK
İftar programında konuşan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Bundan tam iki yıl önce Gaziosmanpaşa'mıza bir söz vermiştik. 'Gaziosmanpaşa ve komşu ilçelerinde iki yeni ağ oluşturacağız. Bunların biri dönüşüm diğeri ise yeşil ağ' demiştik. Gaziosmanpaşa'da yaptığımız yeni dönüşüm projelerimizi; Sultangazi, Esenler, Bayrampaşa ve Eyüpsultan'daki çalışmalarımızla birleştirerek, İstanbul Avrupa yakasında adeta bir kentsel dönüşüm ağı ördük. Bu kapsamda Gaziosmanpaşa'da Yıldıztabya'dan Bağlarbaşı'na, Sarıgöl'den Yenimahalle'ye ve Pazariçi'ne kadar toplam 6 proje alanında ilk 1.000 konutumuzu 2021 yılında sizlere teslim ettik. Kalan konutlarımızı da etaplar halinde tamamlayacak, 2023 yılına kadar 6.500 yeni ev ve iş yerimizi sizlere teslim edeceğiz. Ben hem konutlarını alan kardeşlerime sağlık, mutluluk diliyorum hem de yeni evlerini sabırsızlıkla bekleyen kardeşlerimize şimdiden yuvaları hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu. 

USTA: 2024 YILINA KADAR 10 BİN 761 KONUTU BULUŞTURMUŞ OLACAĞIZ
Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, "Aslında konutlarımız yapıldığından beri hep buraya gelmek sizlere eşlik etmek istiyordum. Kentsel dönüşüm projeleri kapsamında sadece bugüne kadar 5 bin 502 konutu hak sahiplerine teslim ettik. Bu çalışmalar devam edecektir. 2024 yılına kadar 10 bin 761 konutu buluşturmuş olacağız" şeklinde konuştu.

Tarih: 12 Nisan 2022 Salı    Hit: 1217

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol