08 Ekim 2022 Cumartesi   

BAŞŸKAN BÜRGE VE EROL’A BRAVO DİYORUM!

 

ÇOCUKLUĞUMDA Maltepe’de Ali ܜlker İlkokulu’na gidişŸimden, Vatan Ortaokulu ve devamı yüksek okuluna kadar yollarını aşŸındırdığŸım eski adı SağŸmalcılar yeni adı BayrampaşŸa’dan hafta sonlarında GaziosmanpaşŸa, Rami çevresinde dolaşŸmak ve kuşŸ avına çıkmak bizler için önemli hobiydi. Hele Rami’de KışŸla çevresindeki incir ağŸaçlarının verdiğŸi tat hala damaklarımızda.

YaşŸamım boyunca sürüyle idareci geldi geçti isimler kaldı ama çevre değŸişŸimine yetişŸmekte inanın zorlanıyorum. GeçirdiğŸimiz önemli darbelerin izlerini uzun yıllar atlatamadım. Ama son yıllarda demokrasiye geçişŸ ve sağŸ sol demeden insanca yaşŸam her şŸeyden önce önemli bir mutluluk olarak hissedilerek yaşŸanmaya başŸladı. Ben her ne kadar semt sahalarının ortadan yok edilip yerini dev alışŸ verişŸ mağŸazalarına bırakmasına karşŸı çıksamda globalleşŸen dünya böyle olacakmışŸ yorumunu yaptım. Ama hala okuldan gelip mahalle arkadaşŸlarımla top oynadığŸım alanların betonlaşŸmasını gördükçe sinirden çıldırıyorum. Şimdi sizlerin çocukları ne ızdırap ve eziyetler çekiyordur. Anlıyorum.

BayrampaşŸa ve GaziosmanpaşŸa’da son yıllarda yapılan değŸişŸikliklerle gelecek kuşŸakların rahatlığŸı açısından inanılmaz gelişŸmeler yaşŸandı. BayrampaşŸa Belediye BaşŸkanı Hüseyin Bürge ve GaziosmanpaşŸa Belediye BaşŸkanı Dr. Erhan Erol böylesi önemli ilçelerde görev yaptıkları süre içerisinde tarihe geçecek adımlar attılar. Şehir planlamacılığŸı, imkanlar çerçevesinde gerçekleşŸtirildi. Kısaca önce insan denilerek yola çıkıldı.

Fakat metropolitanlaşŸan İstanbul’da şŸehircilik ve planlamacılığŸın ne kadar zor olduğŸunu ve esnek kanunlarla ayakta kalabilmeyi becermek kolay değŸil. Fakat şŸartlar ve kanunlar ne olursa olsun insanlık yüzünü ön plana çıkartan GaziosmanpaşŸa Belediye BaşŸkanı Dr. Erhan Erol’u kozmopolitik ilçesindeki güleryüzlülüğŸü unutulmayacak. Erol’un ilçesindeki her yurttaşŸa aynı mesafede yaklaşŸması, hiçbir ayrıcalık yapmaması dikkat çekici bir unsur. Belkide onun bu  her kesime eşŸit mesafede yaklaşŸımı onun uzun yıllar hizmet koltuğŸunda oturmasını sağŸlayacak.

BayrampaşŸa Belediye BaşŸkanı Hüseyin Bürge’de hizmetlerin devamı için kesinlikle tekrar aday gösterilmesi gerekir. 15 yılda BayrampaşŸa’da çok şŸeyleri değŸişŸtirdi. Aday gösterilmemesi halinde onun BayrampaşŸa’ya yaptığŸı üst düzey hizmetler kesinlikle unutulmayacak.

Yeni bir seçim yeni bir heyecan yaşŸanacak. Her iki ilçenin insanı düne kadar sağŸdı soldu derken bölünmüşŸlüğŸü bu iki isimle unutmuşŸ sadece insanca yaşŸam için sandığŸa gidecek ve sağŸduyulu oyunu vicdanının sesini dinleyerek atacak. Her hizmeti devletten beklemek yerine herkesin kapısının önünü temizlemesi ve destek olması gereken dünyamızda yaşŸanan ekonomik kriz işŸvereni, işŸçiyi öğŸrenciyi ve evdekini herkesi vurduğŸu bu ortamda yapılan seçimlerde güleryüz, sevgi ve insanlığŸı kimsenin elden bırakmaması gerekir.

İnsan sağŸlığŸının ön planda olduğŸu ortamda AKP, CHP, MHP’ye gönül vermişŸ kim olursa olsun önce hizmeti düşŸünecek sonrada takım tutar gibi, parti yerine insanlığŸa katkıda bulunanların arkasından yürüyecektir. Yürüyor da. Benden söylemesi.

Tarih: 1- Ocak 2009 Çarşamba    Hit: 3894

Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol