30 Kasım 2023 Perşembe   

ATATÜRK, BAYRAMPAŞA'DA ANILDI

ATATÜRK, BAYRAMPAŞA'DA ANILDI
 

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 85. yıl dönümünde Bayrampaşa’da düzenlenen törenle anıldı. Törene Bayrampaşa ilçe protokolü ve vatandaşlar katıldı.
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 85. yıl dönümünde, tüm Türkiye’de olduğu gibi, Bayrampaşa’da da düzenlenen törenle anıldı. Tören, Atatürk Parkı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı, ardından saat dokuzu beş geçe çalan sirenlerle birlikte saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
Törene Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Garnizon Komutanı Muhabere Albay Murat Çelen, Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürü Ömer Erhan Konanç, Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Mamur, siyasi partilerin Bayrampaşa ilçe başkanları, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, belediye ve kaymakamlık birim müdürleri, mahalle muhtarları, gaziler ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.
Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, ““Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 85.yılında şükran, saygı ve özlemle yad ediyoruz” açıklamasını yaparken, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ise “Cumhuriyetimizin kurucusu, ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, sevgi ve minnetle anıyorum. Kurduğu Cumhuriyet bizlere emanettir ve ilelebet payidar kalacaktır” ifadelerini kullandı.

BAYRAMPAŞA ANADOLU LİSESİ’NDE ANMA PROGRAMI
Bayrampaşa’daki ikinci tören Bayrampaşa Anadolu Lisesi’nde yapıldı. Programa  Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Garnizon Komutanı Muhabere Albay Murat Çelen, Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürü Ömer Erhan Konanç, Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Mamur, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Atatürk’ü anma programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunulmasıyla başlandı. Ardından Atatürk’ün vefatının 85. yılına özel yazılan şiirler ve mektuplar okundu.
Bayrampaşa Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu Atatürk Oratoryosu ve Atatürk için hazırlanmış video klibi herkesi duygulandırdı.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. yıl dönümünü anma programının sonunda Müzik Öğretmeni Berrin Ceylan yönetimindeki Bayrampaşa Anadolu Lisesi Korosu, Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirdi. 

 

 

Tarih: 10 Kasım 2023 Cuma    Hit: 1211

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol