14 Haziran 2024 Cuma   

ASRİAD’IN YENİ BAŞKANI CEMİL YILDIZ

ASRİAD’IN YENİ BAŞKANI CEMİL YILDIZ
 

Asrın İş İnsanları Derneği’nin (ASRİAD) 3. Olağan Genel Kurulu, TBMM Başkanı Prof. Dr.  Numan Kurtulmuş ve Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat katılımıyla İstanbul’da gerçekleştirildi. Genel Kurul’da tek aday olan İbrahim Cemil Yıldız, ASRİAD’ın yeni Genel Başkanı seçildi.
Renaissance Polat Hotel’de düzenlenen ve “KIST Çağrısı” temasıyla gerçekleştirilen Genel Kurul programına Divan Başkanı olarak İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, siyasi partilerin İstanbul Milletvekilleri, bürokratlar, oda başkanları, bazı ülkelerin İstanbul Başkonsolosları, STK başkan ve temsilcileri ile iş dünyasından çok sayıda ismin yanı sıra ASRİAD Yönetim Kurulu ve ASRİAD İstanbul Genel Merkez ile şubelerine üye iş insanları katıldı.

GENEL KURULA YOĞUN İLGİ
Genel Kurul programının sabah seansının ardından öğleden sonraki program da yoğun ilgiye mazhar oldu. ASRİAD’ın Genel Merkez Yönetim Kurulu, Genel Merkeze üye iş insanları ve şubelere mensup iş insanlarının da katıldığı programda ilk olarak Divan Heyeti seçildi.
Başkanlığını İTO Başkanı Şekib Avdagiç’in yaptığı Divan Heyetinin teşkili sonrası faaliyet raporları, mali raporlar ve denetleme raporlarının okunması, müzakereleri ve oylamalar yapıldı. Yönetim Kurulu’nun ibrası, 2024-2025 Faaliyet Programının okunması ve muhammen bütçenin belirlenmesinin ardından Yönetim, Disiplin ve Denetim Kurulu üyelerinin seçimi yapıldı.
Yapılan seçim sonunda ASRİAD 3. Olağan Genel Kurulu’na tek aday olarak giren İbrahim Cemil Yıldız yeni Genel Başkan olarak belirlendi.
Genç ASRİAD Genel Başkanı olarak Mustafa İnan Güleç yeni dönemde yer alacak.   

DANIŞMAN, YAPILAN ÇALIŞMALARI ANLATTI
ASRİAD 3. Olağan Genel Kurulu, “Kıst Çağrısı” sinevizyon gösteriminin ardından mevcut Başkan Adnan Danışman’ın selamlama konuşmasıyla başladı. Danışman yaptığı konuşmada, ASRİAD’ın kuruluşunun amacı ve kurulduğu günden bugüne kadar yaptığı çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu.
Danışman konuşmasında, ASRİAD’ın kurulduğu bugüne kadar başardığı ya da başaramadığı çalışmalar hakkında önemli bilgiler verdi. Danışman, ASRİAD’ın 2024 yılı içerisinde 2,5 milyar dolar ihracat hedefi hakkında bilgi verdi. Filistin’de yaşanan drama vurgu yapan, Gazze’nin ümmetin sorunu olduğunu ve Kıst Çağrısı’nın evrensel anlamda hakkaniyet dikkati için insanlığa bir ACİL ÇAĞRI anlamına geldiğini ifade eden Danışman, Kıst Çağrısının karşılığını bulması ve hakkaniyet egemenliğinde daha huzur dolu zamanlarda buluşmayı istediklerini ifade etti. Adnan Danışman, konuşmasının sonunda tüm ASRİAD mensuplarından helallik isterken, başta Meclis Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş olmak üzere programa katılan herkese teşekkür etti.

YILDIZ: BU GİRDAPTAN, ASALETLE VE
CESARETLE ÇIKACAĞIZ
Adnan Danışman’ın ardından Genel Kurula tek aday olarak giren İbrahim Cemil Yıldız yaptığı konuşmasında, “Ülkemizin bulunduğu coğrafyanın kesintisiz bir şekilde zulüm sahnelerine konu olduğunu, buna rağmen bu girdaptan asaletle ve cesaretle çıkacağımıza inandığını dile getirdi. Hakkaniyetli bir dünya kurulacağına olan inancını ifade eden Yıldız, ASRİAD’ın Kıst Çağrısını tam da bunun için yaptığını belirtti. Bu çağrının karşılık bulması durumunda yeryüzünde yeniden hakkın ve marufun egemen olacağını, mazlum, mağdur ve mağdun kimse kalmayacağını belirten Yıldız, ASRİAD’ın yapacağı çalışmalarla ülkemizin Türkiye Yüzyılı kapsamında 25 bin dolarlık milli gelir hedefine bir an önce ulaşması adına çalışmalar yapacaklarını dile getirdi.
Genel Kurul programında daha sonra sırasıyla AK Parti İstanbul Milletvekili Aziz Babuşçu, Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat  ve TBMM Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş konuşmalarını gerçekleştirdiler.

FİLİSTİN’İN MAZLUM HALKINA YARDIM
Konuşmaların ardından, ASRİAD üyesi iş insanları tarafından toplanan ve geliri Filistin’de zulüm altında yaşamak zorunda kalan Filistin halkına ulaştırılacak olan yardımlara ilişkin Bağış Sertifikaları protokol davetlilerine teslim edildi.

FİLİSTİN VE DEPREM SERGİLERİ
ASRİAD 3. Olağan Genel Kurulu, Kudüs Yed-i Beyzâ Yiğitlik Meydanı’nın vefâ sergisine ev sahipliği yaptı. Sergide ünlü hattat Mahmut Şahin’in Tâ’lik, Celî Tâ’lik, Kûfî, Rik’a ve Celî Şikeste Tâ’lik yazı nevilerinde kaleme aldığı ve öznesinde Mescid-i Aksa, Kudüs, Gazze ve Filistin olan 20 Hüsn-i Hat eseri bulunuyor.
Genel Kurul’da Şeyma Çınar ve öğrencileri tarafından hazırlanan Tezhip Sergisi’nin yanı sıra Dr. Muhammet Çevik “Enkazdan Çıkanlar” Hüsn-i Hat ve Ebru Tezyinatı Sergisi ile Depremzede çocuklar tarafından hazırlanan “Sen de Bir Tuğla Koy” resim sergileri davetlilerin ilgisine sunuldu. Sergilerden elde edilecek gelirin tamamı Türk Kızılay üzerinden Gazze’deki kardeşlerimize gönderilecek.

Tarih: 14 Kasım 2023 Salı    Hit: 1341

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol