31 Ekim 2020 Cumartesi   

AMATÖRLERE KORONAVİRÜS TESTİ BAŞLADI

AMATÖRLERE KORONAVİRÜS TESTİ BAŞLADI
 

Bayrampaşa Amatör Spor Kulüpleri Birliği’nin, ilçede faaliyet gösteren ve Bayrampaşa Amatör Spor Kulüpleri Birliği’ne üye olan kulüplerin yöneticilerine, teknik ekiplerine ve 20 yaş üstü futbolcularına koronovirüs testi yaptırmak için başlattığı girişim olumlu sonuçlandı.

Bayrampaşa Amatör Spor Kulüpleri Birliği’nin koronavirüs testi yaptırmak istemesine kayıtsız kalmayan Bayrampaşa Kaymakamlığı ve Bayrampaşa Belediyesi, Bayrampaşa Amatör Spor Kulüpler Birliği Başkanı Ülkü Gürkan ve Bayrampaşa İlçe Sağlık Müdürü Yusuf Oğuz Canbulat’ı bir araya getirdi. Gürkan ve Canbulat’ın görüşmelerinin ardından Bayrampaşa Amatör Spor Kulüpleri Birliği’ne üye olan kulüplerin koronavirüs testine dün resmen başlandı.

İlk olarak Bayrampaşa’yı Süper Amatör Lig’de temsil eden Bayrampaşa Teknikspor’un tesislerinde gerçekleştirilen koronavirüs testinde; mavi-beyazlı kulüp yöneticileri, teknik ekip ve 20 yaş üstü futbolcular testten geçirildi.

Mavi-beyazlıların ardından bugün de Bayrampaşa Altıntepsi Spor Kulübü koronavirüs testine tabi tutuldu.

Yapılan planlamayla Bayrampaşa Amatör Spor Kulüpleri Birliği’ne üye olan 18 amatör spor kulübünün önümüzdeki günlerde koronavirüs testinden geçirileceği öğrenildi.

“NEGATİF SONUÇLARIN ÇIKMASI DİLEĞİYLE”
Amatör spor kulüplerinin koronavirüs testinden geçirilmesi fikrinin Bayrampaşalı iş insanı İbrahim Koldamca’dan çıktığını hatırlatan Bayrampaşa Amatör Spor Kulüpleri Birliği ve aynı zamanda Bayrampaşa Teknikspor Kulübü Başkanı olan Ülkü Gürkan, “Geçmiş dönemlerde kulübümüzün formasını giyen İbrahim Koldamca’nın önerisiyle harekete geçerek, Bayrampaşa Amatör Spor Kulüpleri Birliği bünyesinde bulunan 18 kulübümüze koronavirüs testi yaptırmak istediğimizi Bayrampaşa Kaymakamımız Dr. Soner Şenel ve Bayrampaşa Belediye Başkanımız Atila Aydıner’e ilettik. Sağ olsun kendileri de teklifimize sıcak bakarak bizleri Bayrampaşa İlçe Sağlık Müdürü Yusuf Oğuz Canbulat ile görüştürdüler. Müdürümüzle yaptığımız görüşmeler ve planlamanın sonucunda da ilk olarak Bayrampaşa Teknikspor tesislerinde kulüp yönetimine, teknik heyete ve 20 yaş üstü futbolcularımıza koronavirüs testi uyguladık. Yapılan planlamayla önümüzdeki günlerde diğer kulüplerimiz de koronavirüs testinden geçecek. İlçemizde bulunan ve kulüpler birliğine üye olan amatör kulüplere yönelik başlattığımız koronavirüs testi uygulaması İstanbul’da bir ilk olması açısından önem taşıyor. Negatif sonuçların çıkması dileğiyle bizlere bu imkânı sağlayan kaymakamımıza, belediye başkanımıza ve ilçe sağlık müdürümüze Bayrampaşa Amatör Spor Kulüpleri Birliği adına çok teşekkür ederiz.” diye konuştu.

Tarih: 21 Mayıs 2020 Perşembe    Hit: 2727

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol