18 Mayıs 2021 Salı   

ALİBEY BARAJI DENETLENDİ

ALİBEY BARAJI DENETLENDİ
 

Sultangazi İlçe Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğünün yürütmüş olduğu “Su Ürünleri Kaçak Avcılık Denetim Programı” kapsamında, Sultangazi ilçe sınırları içerisinde yer alan Alibey Baraj Gölü’nde denetim faaliyeti gerçekleştirildi.

Sultangazi İlçe  Tarım ve Orman  Müdürlüğü ekipleri ile birlikte yapılan kaçak avcılık denetiminde Alibey Barajı’nın muhtelif noktalarına kadar denetleme yapılarak söz konusu kontrollerde, su ürünleri mevzuatı kapsamında kullanımı yasak olan misina ağlarının baraja atılmış olduğu tespit edilen ağlar toplandı. Ekipler, ağlara takılmış balıkları ve diğer canlıları da baraja bıraktı.

Sultangazi İlçe Tarım ve Orman Müdürü İsa Tanrıverdi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, sürdürülebilirliğin sağlanması ve su ürünleri kaynaklarının korunmasının önemli olduğunu belirterek, yasak misina ağları kullandığı tespit edilen kişiler hakkında idari işlem başlatılacağını söyledi.

Ayrıca konuyla ilgili ihbar ve şikayetler için vatandaşların CİMER veya Alo Gıda 174 numaralı telefondan ulaşmalarını isteyen Tanrıverdi, konunun takipçisi olacaklarını söyledi.

 
Tarih: 02 Ocak 2020 Perşembe    Hit: 1863

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol