15 Ekim 2021 Cuma   

15. YILA ÖZEL ETKİNLİKLER

15. YILA ÖZEL ETKİNLİKLER
 

Kuruluşunun 15. yılını bu ayın sonunda kutlayacak olan Metin Mini Hal ve Novi Pazar Gurme, 4 gün sürecek etkinliklerle Bayrampaşalılara yönelik hem indirimler sağlayacak, hem de çeşitli sürprizler ve çekilişler düzenleyerek müşterilerini şaşırtacak...

• İştah kabartan reyonlar ve ağız sulandıran yöresel lezzetleriyle Yıldırım Mahallesi’nde vazgeçilmez mekanlardan biri olan Metin Mini Hal ve Novi Pazar Gurme kuruluşunun 15. yılını çeşitli etkinliklerle kutlayacak.
Ailenizle birlikte güzel bir vakit geçirmek ya da dostlarınızı ağırlarken en büyük kurtarıcınız olan manav ve şarküteriler, aradığınız her malzemeyi tek çatı altında toplaması açısından da kolaylıklar sunuyor. İşte bunlardan biri olan Metin Mini Hal ve Novi Pazar Gurme de Yıldırım Mahallesi’nde vazgeçilmez mekanlardan biri haline geldi.
15 yıldan beri hizmet veren Metin Mini Hal ve 5 yıldan beri faaliyet gösteren Novi Pazar Gurme’nin kurucusu Metin Sezen, Paşavizyon Gazetesi’ne önemli açıklamalarda bulundu.

BABA MESLEĞİNİ SÜRDÜRÜYORUZ
Baba mesleğini yaptıklarını ifade eden Sezen, “Babam Yaşar Sezen ve amcalarım, 1952 yılında memleketimiz Siirt’ten, İstanbul’a gelerek pazarcılık ve daha sonra da sebze ve meyve alanında Topkapı Bostan Hali’nde toptancılık yapmışlar. Ben de 12 yaşında okuldan artan zamanlarda çalıştığım Baba mesleğini çok sevdim ve okulumu bitirdikten sonra kendimi bu mesleğe adadım. 1998 yılında  Topkapı Bostan Hali, Bayrampaşa’ya geldi. Bir süre daha Bayrampaşa Meyve ve Sebze Hali’nde çalıştıktan sonra 2006 yılında Yıldırım Mahallesi Ali Fuat Başgil Caddesi’nde babam Yaşar Sezen ve kardeşlerim Mekin, Orhan ve Burhan Sezen ile birlikte Metin Mini Hal’i açarak kendi işimizi kurduk. Daha sonra ise manavımızın yanına 2016 yılında Novi Pazar Gurme’yi açtık” diye konuştu. 

TAMAMEN ORGANİK ÜRÜNLER SATILIYOR
Sektörde yaklaşık 30 yıllık bir deneyime sahip olan Metin Sezen, “Kendimin ve ailemin yemeyeceği bir ürünü kesinlikle müşterilerime satmam” düsturuyla hareket ettiğini belirterek, “Yaptığımız araştırmalar sonucunda çevre ve insan sağlığı için en doğru, güvenilir ve adil üretimin organik tarım olduğu sonucuna ulaştık. Organik tarım, tarladan sofraya kadar tüm aşamaları izlenebilen ve denetlenebilen bir üretim şekli. Türkiye’deki neredeyse tüm üretici ve ithalatçı firmalardan ürün temin etmekteyiz. 1992 yılında adım attığım gıda sektöründe daima; yenilikçi ve öncü bir felsefeyi benimsedim. Firma olarak en kaliteli ve sağlıklı malzemeleri zengin ürün yelpazemizi müşterilerimizle buluşturmak ve alışveriş keyfini karşılıklı güven esasına dayanan bir arkadaşlığa dönüştürmeyi amaçladık. Sektördeki tecrübemizi yeniliklerle birleştirip ürün ve hizmet kalitesini sürekli hale getiriyoruz. Lezzetine ve kalitesine sonuna kadar güvendiğimiz ürünlerimizi üst düzey hijyen koşulları içerisinde temin etmekte ve tüketiciye sunmaktayız. Türkiye ve Balkan mutfağından seçme lezzetlerin olduğu manav ve şarküterimizde kullanılan ürünler, en seçkin markalardan özenle seçilmekte, kaliteli hizmet anlayışı ile tüketici sağlığının en üst seviyede tutulması sağlanmaktadır” ifadelerini kullandı.

HER GÜN TAZE SEBZE VE MEYVE
Metin Mini Hal’de satışa sunulan ürünler hakkında bilgiler veren Metin Sezen, “Manav reyonumuzda her gün taze sebze ve meyvelerimiz müşterilerimize sunulmakta. Kendi gözünüzle görerek ve seçerek ürünlerinizi alabilmektesiniz. Tüm ürünlerimizi her gün halden kendimiz özenle seçerek alıyoruz. Yurtdışından Muz, Ananas, Mango, Avakado, Pitaya ve  Ejder Meyvesi gibi egzotik ürünler, yine erik, kayısı, üzüm, şeftali gibi birçok organik ürünleri anlaşmalı olduğumuz bahçelerimizde yetiştirip direkt olarak tezgahlarımızda halkımıza sunuyoruz. Aynı zamanda bal işiyle de uğraşıyoruz. Siirt Pervari’nin organik ballarını Novi Pazar Gurme’de satışa sunuyoruz. Tabi ki mevsimine göre getirdiğimiz bu ürünler değişiklik gösteriyor. Halkımızı yılın 12 ayı bizde tüm sebze ve meyve ürünlerini bulabilir. Örneğin canı kışın karpuz çeken biri için -18 derecelik soğuk hava depomuzda sakladığımız karpuzu çıkartıp verebiliyoruz. Ya da birisi yaz mevsiminde portakal ya da mandalina isterse bunu da tedarik edebiliyoruz. Manav bölümünde her mevsim en az 100’e yakın çeşit meyve ve sebze bulunuyor. Her gece Bayrampaşa Sebze ve Meyve Hali’ne gidiyorum. Aynı zamanda halde toptan satış yerimiz de bulunuyor. İstanbul’a gelen en iyi sebze ve meyveleri alarak sabah Metin Mini Hal’deki tezgahlarımızda sergiliyoruz. Ayrıca birçoğu organik olan ürünleri Yalova, Bursa, Aydın, Malatya, Sakarya, Erzincan, Çanakkale ve Çatalca’dan da getiriyoruz. Örneğin Yalova’dan kivi, Erzincan’dan tulum peyniri, Sakarya’dan paprika ve kapya biber çeşitlerini özel olarak getirtiyoruz. Biga’dan kavun, İzmir’den Efes üzümü, Aydın ve Bursa’dan zeytin ve incir, Malatya’dan kayısı, Çanakkale’den domates getirtiyoruz. İnsanlar manava gelirken şarküteri ihtiyaçlarını da gidersin diye iki konspeti Bayrampaşa’da ilk kez biz yaptık. Çünkü yurtdışındaki birçok ülkede manav ve şarküteri bir arada bulunuyor. Her şeyin en iyisini en kalitelisini halkımızla buluşturuyoruz”dedi.

NOVİ PAZAR GURME’DE 5 BİN ÇEŞİT ÜRÜN
Bayrampaşa ve çevre ilçelerden de büyük ilgi gören Novi Pazar Gurme’nin kuruluş hikayesini de anlatan Metin Sezen, “İşim gereği sık sık şehir dışına ve yurtdışına çıkıyorum. Sektörümüzle ilgili Türkiye ve dünyadaki gelişmeleri yakından takip ediyorum. Şarküteri bölümünü açmadan önce Metin Mini Hal içerisinde bazı ürünler koyarak müşterilerimizin nabzını yokladık. Müşterimiz bu ürünlerden daha fazla çeşit istemeye başladı. 2013 yılında Sırbistan’a gittim. Orada gördüğüm Novi Pazar yani Yeni Pazar ismi çok dikkatimi çekti. Bizim yaptığımız mesleğin ismi tam olarak Novi Pazar’a eş değerdi.  Sonunda manavımızın yanına yakışacak güzel bir Novi Pazar Gurme şarküterimizi açtık. Yaklaşık 5 bin çeşide yakın ürünümüzü yerinde gidip görerek, inceleyerek alıyoruz. Bayrampaşa’da nefis bir şarküteri ortaya çıkardığımızı düşünüyorum. Örnegin şarküteri bölümümüzdeki Siirt fıstığı kendi memleketimizdeki bahçemizden. Gaziantep’ten Antep fıstığı da getirtiyoruz. Arı sütü her yerde bulunmazken bizde sürekli reyonlarımızda yer almaktadır. Erzincan tulum peyniri, Trakya ve Kars’tan eski kaşarı, Gönen pirinci, Edremit’ten zeytinleri kendi anlaşmalı olduğumuz üreticilerden direkt olarak alıyoruz. Antrikot kuru et, Boşnak sucuğu, Ajvar, Brovnica, Soka gibi ürünleri Sırbistan’ın Novi Pazar bölgesinden getirtiyoruz” şeklinde konuştu.
Türkiye'nin birçok yöresinde özenle hazırlanan organik şarküteri ürünlerini, günlük taze ve doğal ortamındaymış gibi reyonlarında bulunduğunu belirten Sezen, “Ülkemizin zengin tarım kültüründen elde edilen ve  doğal olarak hazırlanan yöresel bakliyatlar da reyonlarımızda satışa sunulmaktadır. Her gün günlük süt ve yoğurt satışımız bulunmakta. Helva, pekmez, reçel ve ballar da yöresel olarak doğal ortamda hazırlanmıştır.  Novi Pazar Gurme’de satılan tüm ürünlerimiz tamamen doğal ve tazedir. Örneğin sattığımız yağ, yumurta, bal ve peynir gibi ürünleri bizzat ilk üreticisinden taze taze alıyoruz. Anadolu’nun birçok şehrini gezerek bu ürünlerin en iyi üretildiği yerlerde doğrudan üreticilerden alıyoruz. Şehirlerle özdeşleşmiş tüm ürünleri anavatanından Bayrampaşa’ya getiriyoruz” dedi.

BAYRAMPAŞA VE ÇEVRE İLÇELERDEN BÜYÜK RAĞBET GÖRÜYORUZ
Metin Mini Hal ve Novi Pazar Gurme’nin Bayrampaşa ve çevre ilçelerden büyük rağbet gördüğünü ifade eden Metin Sezen, “Bizi Bayrampaşa’daki müşterilerimizin dışında birçok ilçeden de müşterilerimiz ziyaret eder. Uzun süredir hizmet verdiğimiz için oldukça geniş bir müşteri profilimiz bulunmaktadır. Eğitimli genç anneler ve çevre duyarlılığı yüksek kişiler de müşterilerimiz arasında. Ürünlerin tazeliği ve güvenilirliği bakımından tercih ediliyoruz. İnsanlar artık organik ve doğal ürünler konusunda bilinçlenmeye başladı. Biz de bunu göz önünde bulundurarak en iyi, en sağlıklı, en doğal, en organik ürünleri müşterilerimize sunuyoruz. Evime götürmediğim, çocuğuma yedirmediğim hiçbir şeyi tezgahıma koyup satmam. Alışverişini yapan müşterilerimize evlerine kadar servis hizmeti veriyoruz.  Ayrıca WhatsApp hattımızdan bize ulaşan müşterilerimizin siparişlerini alıyoruz. Bize gelen müşteriye hayatta ‘şu ürün yok’ demeyiz. Müşteri bir ister biz önüne onun istediği üründen en az 10 çeşit koyarız. Novi Pazar Gurme’deki ürünlerimizin büyük kısmı doğal ve katkısız ürünlerdir. Ürün yelpazemizi müşterilerimizin isteği doğrultusunda da şekillendiriyoruz. Onların isteğiyle yeni ürünleri de getirtebiliyoruz. Biz bu işin hamurunu biliyoruz. Vatandaşın ne yemek istediğini biliyoruz. Bu da bizim tercih edilme sebebimiz” diye konuştu.

15. YILIMIZA ÖZEL ETKİNLİKLER DÜZENLEYECEĞİZ
Metin Mini Hal’in kuruluşunun 15. yılı nedeniyle içinde Novi Pazar Gurme’nin de bulunduğu 4 gün sürecek bir etkinlik düzenleyeceklerini belirten Metin Sezen, “Müşteri memnuniyetini ön planda tutuyoruz. Hizmet anlayışımızı sağlık, hijyen, güler yüz ve uygun fiyat üzerine kurduk. Kaliteli ürünleri uygun fiyatla müşterilerimize sunmanın gayreti içindeyiz. İşimizi aşkla yapıyoruz. Başarı hikayemizi tüm Bayrampaşa halkı ile birlikte yazdık. 30 Eylül-3 Ekim tarihlerinde yapacağımız kampanya ile 15. yıl mutluluğumuzu bizi bugünlere taşıyan halkımızla paylaşıp, onlara çeşitli sürprizler yapacağız. Tüm reyonlarımızdaki ürünlerde geçerli olan özel indirim günlerinde tüketiciler 4 gün boyunca başka hiçbir yerde bulamayacakları fiyatlarla alışveriş yapma avantajı yaşayacaklar. 15. yılımızı hem tüm müşterilerimize hem indirim yaparak hem de çekiliş düzenleyerek kutlamak istedik. Hedefimiz hizmet kalitesini ve ürün çeşitliliğini arttırarak sektörümüzde öncü olmayı sürdürmek. 30 Eylül-3 Ekim tarihleri arasında tüm Bayrampaşa ve çevre ilçelerde yaşayanları Metin Mini Hal ve Novi Pazar Gurme’deki kaliteli, güvenilir ve doğal ürünlere yapacağımız indirimlerden faydalanmaya davet ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

 HABER: CEMİL SAĞLAM

Tarih: 17 Eylül 2021 Cuma    Hit: 2690

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol