26 Ekim 2020 Pazartesi   

15. BALKAN YOLCULUĞUNA HAZIRLIK

15. BALKAN YOLCULUĞUNA HAZIRLIK
 

Bugüne kadar Balkan coğrafyasında sayısız iftar sofrası kurarak Balkanlar ile Türkiye arasında köprü olan Bayrampaşa Belediyesi, 15’inci kez Balkan yollarına düşmeye hazırlanıyor. 
Bu kapsamda, Bereket Konvoyu’nun Ramazan ayındaki rotasını belirlemek üzere Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Gemici’nin başkanlığında belediye binasında ilk toplantı yapıldı. Toplantıya belediye başkan yardımcıları Naser Şimşek ve Yalçın Sırakaya ile birlikte meclis üyeleri ve belediye birim müdürleri katıldı.
Balkanlar’da Ramazan projesinin önemli bir kültür projesi olduğunun altını çizen İsmail Gemici, “Bizim Balkanlar’da tarihimiz, kültürümüz, sevdamız var. Oradaki kardeşlerimizi yalnız bırakamayız. Bu duygularla bir kez daha Balkanlar’daki kardeşlerimiz ile kaynaşmak için yollara düşmeye hazırlanıyoruz.” dedi.
2005 yılında ilk yolculuğuna çıkan Bayrampaşa Belediyesi’nin Bereket Konvoyu, Balkanları karış karış gezerek Hırvatistan, Bosna-Hersek, Sırbistan, Karadağ, Arnavutluk, Kosova, Kuzey Makedonya, Yunanistan ve Bulgaristan olmak üzere toplam 9 Balkan ülkesinin her bir şehrinde ayrı ayrı iftar ve gönül sofraları kurdu. 
Milyonlarca kişiyi aynı sofrada buluşturan konvoy, Balkanlar-Türkiye arasında yeni ve sağlam gönül köprüleri inşa etti.

 

 

Tarih: 04 Şubat 2020 Salı    Hit: 2336

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol