12 Haziran 2021 Cumartesi   

10 TON ÇİĞKÖFTE DAĞITILDI

10 TON ÇİĞKÖFTE DAĞITILDI
 

Sultangazi Belediyesi ile İstanbul Çiğköfte ve Etsiz Çiğköfteciler Esnaf Sanatkârlar Derneği (ÇİĞDER)'nin düzenlediği Çiğköfte Festivali renkli görüntülere sahne oldu. Merkez Cami önünde düzenlenen etkinliğe binlerce kişi katıldı. Etkinlikte 100 ustanın yoğurduğu 10 ton çiğköfte, kalabalığa dağıtılmak üzere özenle hazırlandı. Yağmura aldırmayan vatandaşlar çiğköfte yiyebilmek için metrelerce kuyruk oluşturdu. Latif Doğan ve Kahtalı Mıçe'nin sahne aldığı festival, katılımcılara keyifli anlar yaşattı.
Festivale  TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Volkan Bozkır, Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar, Sultangazi Belediye Başkanı Av.Abdurrahman Dursun, AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu, Adıyaman Dernekler Federasyon Başkanı Hüseyin Sevinçtekin, ÇİĞDER Başkanı Orhan Güzelaydın, Saadet Partisi İlçe Başkanı Hüseyin Aydoğan ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Çiğköfte sektörünün son 10 yılda ekonomiye ciddi katkı sunduğunu belirten Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, "Çiğköfte şu anda günlük 300 ton, yıllık 1 milyar tonu geçen ciddi bir üretimle yaklaşık 10 milyar dolarlık bir alan haline geldi. Bu yönüyle Çiğköfteciler Derneği bünyesinde bulunan bütün firmaları destekliyorum" dedi.
Konuşmasında birlik, beraberlik vurgusu yapan Başkan Dursun,"Sultangazi'de yaşayan hemşehrilerimizi bir araya getirmeye, dertleriyle dertlenmeye devam edeceğiz" diye belirtti.
TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Volkan Bozkır ise Sultangazili olmanın bir ayrıcalık olduğunu söyledi. Bozkır, " Bugün güzel Sultangazililerle güzel Adıyamanlıların bir araya geldiği ve hepimizin mutluluktan havaya uçtuğu bir resim görüyorum "diye konuştu.
Başkan Dursun ve Volkan Bozkır, çiğköfte standının başına geçerek vatandaşa çiğköfte ve şalgam suyu dağıttı.
Festivalde çiğköfteden yapılan heykeller dikkat çekti. Çiğköfteden yapılan Herkül, Apollo, Cendere köprüsü, Nemrut Dağı heykelleri fotoğraf meraklılarının ilgi odağı oldu.

Siirt Tanıtım Günleri başladı
Sultangazi Belediyesi, farklı kültür ve yöresel lezzetleri ilçe halkıyla buluşturmaya devam ediyor. Rize'nin ardından Siirt'in tarihi, kültürü ve lezzeti ilçe sakinlerine tanıtılıyor. Sultangazi Belediyesi ve Siirt Vakfı'nın düzenlediği Siirt Tanıtım Günleri, Ordu Caddesi'ndeki 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı'nda ziyaretçilerini ağırlıyor.
Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun; TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Volkan Bozkır, AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu ile birlikte Siirt günlerini ziyaret ederek yöresel ürünlerin bulunduğu statları gezdi. Başkan Dursun, yöresel lezzetlerin ve farklı kültürlerin tanıtıldığı etkinliklerin devam edeceğinin müjdesini de verdi. 
Etkinlikte, Siirt'in birbirinden lezzetli yöresel ürünleri ziyaretçilere ikram ediliyor. Kimi memleket havası alırken, kimi de gidip görmediği şehrin lezzetlerini ve kültürünü tanıma fırsatı buluyor. Siirt tanıtım günleri 5 Aralık'a kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.

 

Tarih: 03 Aralık 2019 Salı    Hit: 2182

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol