15 Ekim 2021 Cuma   

İLK DERS ZİLİ ÇALDI

İLK DERS ZİLİ ÇALDI
 

Türkiye genelinde, tüm kademe ve sınıf seviyelerindeki 18 milyon dolayındaki öğrenci ile 1 milyonun üzerinde öğretmen, Türkiye'de ilk Kovid-19 vakasının görülmesinin üzerinden geçen 1,5 yılın ardından tam zamanlı yüz yüze eğitime başladı. 
Okullarda birinci dönem ara tatili, 15 Kasım 2021 Pazartesi başlayacak ve 19 Kasım 2021 Cuma sona erecek. Yarıyıl tatili, 21 Ocak 2022 Cuma gününde başlayıp 6 Şubat 2022 Pazar günü tamamlanacak. İkinci dönem, 7 Şubat 2022 Pazartesi başlayacak ve 17 Haziran 2022 Cuma sona erecek. İkinci dönem ara tatili ise 11 Nisan 2022 Pazar-15 Nisan 2022 Cuma arasında yapılacak.
Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel de Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Mamur ile birlikte güçlendirme çalışmaları tamamlanan Kocatepe İlkokulu’nda incelemelerde bulundular. 2021-2022 Eğitim Öğretim döneminin öğretmenler ve öğrenciler için başarılı ve sağlıklı geçmesi temennisinde bulunan Bayrampaşa Kaymakam Dr. Soner Şenel, bir süre öğretmenler, öğrenciler ve velilerle sohbet etti.

SAĞLIKLI BİR EĞİTİM DÖNEMİ İÇİN HERKES ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMALI
Eğitimin, her şartta öncelikli bir yere sahip olduğunu belirten Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, “Salgın sürecinde uygulanan uzaktan eğitim, tamamlayıcı özelliği ile eğitim alanında bir yer edindi. Öğrencilerimiz ile öğretmenlerimiz, EBA üzerinden bir araya gelse de hepsi yüz yüze eğitimi çok özledi. Öğrencilerimizin sağlıklı bir şekilde eğitimlerine devam etmeleri öğretmenlerimiz ve velilerimizin gayretleriyle olacak. Sağlıklı bir eğitim dönemi için herkes üzerine düşeni yapmalı. İnanıyorum ki tüm paydaşlar el ele vererek eğitimle ilgili süreçleri sağlıklı bir şekilde yürütecek. Tüm öğretmen ve öğrencilerimize yeni eğitim öğretim döneminde başarılar dilerim” ifadelerini kullandı.

 

Tarih: 06 Eylül 2021 Pazartesi    Hit: 2072

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol